УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
Іменем України
02 грудня 2010 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого Широкової Л.В.,
суддів Товянської О.В., Худякова А.М.,
при секретарі судового
засідання
з участю ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на ухвалу Богунського районного суду м.Житомира від 28 жовтня 2010 року
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 28 жовтня 2010 року задоволено подання начальника Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції та дозволено державному виконавцю Богунської районної державної виконавчої служби м.Житомира на примусове проникнення до житла ОСОБА_4, який проживає за адресою АДРЕСА_1 для виконання рішення Богунського районного суду м.Житомира від 23 лютого 2010 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 просять скасувати зазначену ухвалу суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального закону. Даною ухвалою порушуються їх права як співвласників вказаної квартири.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконанні в Богунському відділі державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції перебуває виконавчий лист №2-927/10 , виданий 20.05.2010 року Богунським районним судом м.Житомира , за яким на ОСОБА_4 покладено обов”язок не чинити перешкод ОСОБА_6 у користуванні квартирою АДРЕСА_1 та надати останньому ключі від вказаної квартири. Посилаючись на те, що ОСОБА_4 рішення не виконує, за місцем виконання рішення не з”являється, до суду звернувся з поданням начальник Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції про надання дозволу державному виконавцеві Богунської районної державної виконавчої служби м.Житомира на примусове проникнення до житла ОСОБА_4
Згідно ст.5 Закону України “ Про виконавче провадження ”, державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право звертатись до суду з поданням про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника – фізичної особи або іншої особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб.
Відповідно до положень ст.376 ЦПК України, суд може вирішити питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).
Зі змісту вказаної норми закону випливає, що для примусового проникнення до житла є тільки дві підстави, а саме: знаходження майна або коштів у боржника, або дитина, відібрання якої передбачено виконавчим документом.
В інших випадках законодавством не передбачено при виконанні рішень примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи.
За таких підстав, покладення обов’язку на особу не чинити перешкоди в користуванні житлом та надання ключів від квартири за рішенням суду не потребує вирішення питання про примусове проникнення до житла.
Оскільки суд першої інстанції безпідставно задовольнив подання, ухвала суду не може залишатись без зміни підлягає скасуванню з постановленням нової про відмову в задоволенні подання.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.303,304,307,309,312,313,314,315,319 ЦПК України, колегія суддів,-
Ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 задовольнити , ухвалу Богунського районного суду м.Житомира від 28 жовтня 2010 року про примусове проникнення до житла боржника скасувати та постановити нову, якою в задоволенні подання начальника Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції про надання дозволу на примусовий вхід до квартири АДРЕСА_1 відмовити за безпідставністю.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий : Судді :
_____________________________________________________________________________
Справа №22ц-8410/10 Головуючий у 1 інстан: Шелепа А.А.
Категорія № 79 Суддя доповідач: Широкова Л.В.