печерський районний суд міста києва
Справа №3-2824-1/10
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 листопада 2010 року суддя Печерського районного суду м. Києва Ісаєвська О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративний матеріал, який надійшов з ВДАІ з обслуговування адміністративної території Печерського району та автомобільно-технічної інспекції підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, працюючого торговим представником, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Громадянин ОСОБА_1 05.11.2010 року о 23 год. 40 хв. на просп. Перемоги в м.Києві, керував транспортним засобом, автомобілем «ВАЗ 2106», держаний номерний знак НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Від проходження медичного огляду, в установленому Законом порядку, відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5. Правил дорожнього руху України.
Отже, в діях водія ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав в повному обсязі, щиро розкаявся у вчиненому адміністративному правопорушенні, в зв’язку з важким матеріальним становищем, просив суд розглянути можливість застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.
Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП настає в разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Винуватість у скоєні правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення від 05.11.2010 року.
Обираючи вид адміністративного стягнення у вчиненому, суд враховує особу правопорушника, його матеріальний стан, характер вчиненого правопорушення, і приходить до висновку про доцільність застосування до ОСОБА_1 стягнення у вигляді громадських робіт.
Враховуючи, що гр. ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1. ст. 130 КпАП України та керуючись ст.ст. 283, 284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді 40 (сорок) годин громадських робіт.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.
Згідно ч. 1 ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Строк стягнення у виді громадських робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Громадські робити виконуються не більше як чотири години на день (ст.321-2 КУпАП).
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою судді невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом з розрахунку один день арешту за п'ять годин громадських робіт, але не більше як на п'ятнадцять днів.
Суддя О.В. Ісаєвська