Судове рішення #1224421
Цивільне судочинство

Цивільне судочинство                                                                                 Копія      Справа  № 2-78-07

позовне провадження категорія - спори про спадкове право-- 25

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Рішення

Іменем України

 

м.Любомль                                                                                      05 березня 2007 року

Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого судді -

Мосієвича І.В.,

при секретарі Кузьміній Т.О.,

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Нудиженської сільської Ради Любомльського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,--

встановив:

 

У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, яка просить суд ухвалити рішення, яким визнати поважними причини пропуску строку для прийняття спадщини, оскільки вона вчасно не звернулась з відповідної заявою до нотаріальної контори через хворобу.

Свої вимоги обгрунтувала тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року її батька ОСОБА_2, залишилось спадкове майно - житловий будинок, надвірні будівлі, що знаходяться в АДРЕСА_1, спадкоємцем яких за законом є позивачка.

Для прийняття спадщини ОСОБА_1 звернувся до державного нотаріуса, але їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропущенням строку її прийняття, який згідно з законодавством становить шість місяців, тому змушена звернутись до суду.

В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала та пояснила, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки в цей час постійно хворіла, а тому змоги вчасно звернутися з відповідною заявою до нотаріуса не мала.

Від Нудиженської сільської ради до суду надійшла заява, в якій її сільський голова просить розглядати справу за відсутності їх представника, позов у межах заявлених вимог визнає повністю.

Матеріалами справи встановлено наступне.

Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, що виданого Нудиженською сільською радою, вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.

Свідоцтвами про народження позивачки серії НОМЕР_2, та про її одруження серії НОМЕР_3 стверджено, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_2.

Код суду-0312                                                                                         1 інстанція

 

2  

Випискою з картки амбулаторного хворого Любомльської ЦРЛ вбачається, що позивачка, ОСОБА_1, дійсно хворіє на хронічний двобічний пієлонефрит, і у період з 31 грудня 2006 року по 12 січня 2007 року перебувала на амбулаторному лікуванні.

Частиною 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщину.

Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, заслухавши пояснення позивача та дослідивши у справі наявні докази, суд приходить до висновку, що причини пропуску позивачем вказаного строку слід визнати поважними, у зв"язку з чим, є підстави для визначення ОСОБА_1 додаткового строку для подання нею заяви про прийняття спадщини, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст10, 11, 60, 209, 212, 214-215, ЦПК України, на підставі ст. ст. 1269,1270, 1272 ЦК України, --

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, жительці АДРЕСА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком до 05 травня 2007 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація