Судове рішення #12246744

   Справа №2-10830/2010  

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

   23 листопада 2010 року                                                                          м. Запоріжжя

Ленінський  районний суд м. Запоріжжя  у складі  головуючого судді Турбіної Т.Ф. при секретарі  Кривицькій К.Л.  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3,   про стягнення аліментів на повнолітню дитину на період навчання,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання  повнолітньої дитини, посилаючись  на  те, що вона перебувала у шлюбі з ОСОБА_2  Шлюб  було розірвано 19.11.1996р.   Від спільного шлюбу є дитина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка весь час проживала з позивачкою та перебувала на її утриманні.  До досягнення дитиною повноліття батько сплачував на її утримання аліменти за рішенням суду у розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  У зв’язку з досягненням дитиною повноліття стягнення аліментів на її утримання припинилося. З 01.09.2010р. ОСОБА_3 навчається  на  денному  відділенні  Одеської національної юридичної академії,  строк  закінчення  навчання – 29.06.2015р.

Відповідач в добровільному порядку допомогу на утримання доньки не надає, позивачка не має змоги самостійно забезпечувати всім необхідним для її життя та навчання. Просить  стягнути  з  відповідача  на свою користь на утримання  дочки  аліменти  у розмірі ј частини  всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02.10.2010р. і до закінчення навчання.

У  судовому  засіданні  позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі, уточнивши, що стягнення аліментів здійснювати на користь доньки  ОСОБА_3

Повнолітня ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, надала заяву з проханням розглянути справу  без її участі, просить задовольнити позов.  

Відповідач  в судове засідання не з’явився, надіслав заяву з проханням розглянути справу без його участі,  проти  задоволення  позову  не заперечує.  

Суд, заслухавши  позивачку, дослідивши  матеріали справи, вважає  позов  обґрунтованим  та  таким, що підлягає  задоволенню  виходячи з наступного.              

Як  встановлено  у  судовому  засіданні, ОСОБА_1 була одружена з ОСОБА_2,  шлюб з яким було розірвано    19.11.1996р.    (а.с. 4).   Від спільного шлюбу є дитина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка весь час проживала з позивачкою та перебувала на її утриманні (а.с.7).  Відповідач є  батьком  ОСОБА_3, що  підтверджується  копією  свідоцтва  про  народження (а.с. 3). До досягнення дитиною повноліття батько сплачував на її утримання аліменти за рішенням суду у розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  У зв’язку з досягненням дитиною повноліття стягнення аліментів на її утримання припинилося.

З 01.09.2010р.    ОСОБА_3  навчається  на  денному  відділенні  Одеської національної юридичної академії,  що підтверджується довідкою навчального закладу (а.с.6), строк  закінчення  навчання – 29.06.2015р.  Гуртожитком вона не забезпечена, оскільки не належить до студентів пільгової категорії,  тому винаймає кімнату у приватної особи та відповідно до договору сплачує за користування нею 600 гривень щомісяця,  у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги.

ОСОБА_3  надала суду заяву, з якої вбачається, що вона потребує матеріальної допомоги батьків на період навчання, батько у добровільному порядку матеріальної допомоги не надає, самостійно  з позовом про стягнення   аліментів  вона до суду не зверталася.  

Позивачка зараз тимчасово не працює, не в змозі самостійно забезпечити дитину на час навчання у необхідному розмірі.  Відповідач має постійне місце роботи, працює у Дитячій юнацькій спортивній школі №4 тренером. Як вбачається з наданої суду заяви,     він не заперечує проти стягнення аліментів на користь повнолітньої доньки у розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), оскільки має можливість надавати матеріальну допомогу дитині на період її навчання.                          

Згідно ч.1 ст. 199 СК України, якщо повнолітня дитина продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Оскільки ч. 2 ст. 199 СК України передбачено, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання, а позивач просить стягувати аліменти до   закінчення навчання доньки, то строк стягнення аліментів суд вважає можливим задовольнити в межах позовних вимог до 29.06.2015 року.

 Відповідно до ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах платежів за один місяць.

На підставі ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.  

Керуючись  ст.ст. 10, 11, 60, 212-215  ЦПК  України, ст.ст. 182, 198, 199, 200  Сімейного  Кодексу  України,  суд, -                                                                                                                             

ВИРІШИВ:

 Позов задовольнити.  

Стягнути з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  аліменти у розмірі 1/4 частки  з усіх доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця починаючи з 28.10.2010р. і до закінчення нею навчання  до  29.06.2015р.  

Стягнути з ОСОБА_2  судовий збір у розмірі 51,00 грн. в дохід держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120  грн.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

       Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація