Справа № 11 - 531 2007 року. Категорія: ч. 1 ст. 317 КК України. Головуючий у першій інстанції: Персонова І.Г. Доповідач апеляційного суду: Ржепецький О.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2007 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
Головуючого: Ржепецького О.П. Суддів: Куценко О.В. Тімошевського В.П.3а участю Прокурора: Брек Г.С.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві кримінальну справу за апеляцією прокурора, який приймав участь в розгляді справи, на вирок Миколаївського районного суду Миколаївської області від 18 травня 2007 року, яким
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженець с Бєлоусовка Березнігуватського району Миколаївської області, раніше судимий 03.10.2006 року цим же судом за ч. 1 ст. 263 КК України до трьох років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком в два роки,
засуджений ч. 1 ст. 309 КК України до позбавлення волі на два роки; за ч. 1 ст. 317 КК України до позбавлення волі на три роки, а згідно ст. 70 КК України покарання за сукупністю злочинів призначено у виді позбавлення волі на три роки. На підставі ст. . 71 КК України остаточне покарання призначено, шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за вироком від 03.10.2006 року до призначеного покарання за цим вироком, у виді позбавлення волі на три роки і два місяці. Згідно ст. 96 КК України у відношенні ОСОБА_1 застосовано примусове лікування від алкоголізму.
ОСОБА_1 визнано винним в тому, що він восени 2006 року незаконно придбав та виготовив наркотичний засіб канабіс, вагою 38.3 грама, який незаконно зберігав за місцем проживання в с Сливіно Миколаївського району. Він же 10 січня 2007 року надав приміщення в будинку АДРЕСА_1 для вживання наркотичних засобів іншим особам.
В апеляції прокурор, який приймав участь в розгляді справи, просить виключити з вироку рішення суду щодо застосування у відношенні ОСОБА_1 примусового лікування від алкоголізму. На його думку, вказане рішення суду суперечить вимогам ст. . 96 КК України, які пов'язують застосування примусового лікування з хворобами, які становлять небезпеку для здоров'я інших осіб.
Заслухавши доповідача, пояснення прокурора, який просив задовольнити апеляцію, вивчивши матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає апеляцію підлягаючою задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 96 КК України, примусове лікування може бути застосоване судом, незалежно від призначеного покарання, до осіб, які вчинили злочин та мають хворобу, що становить небезпеку для здоров'я інших осіб.
Як видно з висновку медичної комісії № 212 від 19.02.2007 року, ОСОБА_1 страждає хронічним алкоголізмом. З цього висновку не випливає, що вказана хвороба становить небезпеку для здоров'я інших осіб.
В вироку суд не привів мотиви прийнятого рішення і не вказав на підставі яких фактичних даних досліджених в судовому засіданні він прийшов до висновку, що захворювання засудженого складає небезпеку для здоров'я інших осіб.
Враховуючи викладене, рішення суду в частині застосування щодо ОСОБА_1 примусового лікування суперечить вимогам ч. 1 ст. 96 КК України, а тому підлягає виключенню з резолютивної частини вироку.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів
Ухвалила:
Апеляцію прокурора, який приймав участь в розгляді справи, • задовольнити. Виключити з резолютивної частини вироку Миколаївського районного суду Миколаївської області від 18 травня 2007 року рішення щодо застосування у відношенні ОСОБА_1 примусового лікування від алкоголізму.
В решті вказаний вирок залишити без зміни.