Судове рішення #12252832

Справа №3-10150/10

П О С Т А Н О В А

Іменем     України

«01» грудня 2010 року                                       місто Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Погрібний С.О., розглянувши матеріали, що надійшли з УДАІ ГУМВС України в Одеській області 3-го взводу роти ДПС м. Одеса, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, -

в с т а н о в и в :

Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 15.11.2010 року, водій ОСОБА_1 26.10.2010 року о 19 годині  40 хвилин керував автомобілем марки «Мазда», д/н. НОМЕР_1, у порушення п. 10.3 Правил дорожнього руху , затверджених   постановою   КМУ  від 10.10.2001 року № 1306, рухався по пр-ту Гагаріна та пр-ту Шевченка в м. Одесі, при перестроюванні не надав перевагу в русі автомобілю марки «Мітсубісі», д/н. НОМЕР_2, яким керувала водій ОСОБА_2, що рухалась у попутному напрямку руху праворуч по тій смузі, на яку він мав намір перестроїтися, в результаті чого відбулося зіткнення з останнім автомобілем. В  результаті ДТП обидва автомобілі отримали механічні пошкодження.

За цим фактом співробітниками ДАІ 26.10.2010 року стосовно водія ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВН 1№ 148269 за ст. 124 КпАП України.

До  суду для надання пояснень за фактом ДТП викликалися водії ОСОБА_1, ОСОБА_2 , за адресами, вказаними в протоколі про адміністративне правопорушення та в письмових поясненнях самих водіїв від 26.10.2010 року.

Водій ОСОБА_1 до суду з’явився, вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України визнав, підтвердив вказане в протоколі про адміністративне правопорушення від 26.10.2010 року.

Водій ОСОБА_2 до суду з’явилася,  підтвердила вказане в протоколі про адміністративне правопорушення від 26.10.2010 року.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку , що в діях водія ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, за якою це правопорушення кваліфікується як п орушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Вина водія ОСОБА_1 підтверджується усними та письмовими поясненнями самого правопорушника, а також зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН 1№ 148269 від 26.10.2010 року, схемою місця ДТП від 26.10.2010 року, усними та письмовими поясненнями водія ОСОБА_2

Згідно п. 10.3 Правил дорожнього руху, у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.

Згідно санкції ст. 124 КпАП України за це правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Суддя, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання винним вини, вважає за необхідне піддати порушника штрафу.

Керуючись ст.ст. 9, 24, 33, 124, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, СУДДЯ –

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 425,00 гривень в дохід держави, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня її винесення.

СУДДЯ:                                             С.О. Погрібний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація