Судове рішення #12253840

                 

   Справа № 3-2901/10

     

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

02 листопада 2010 року                                 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді  Циганка М.О. , при секретарі Чміль С.І.,  розглянувши матеріали, що надійшли від відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Прилуки та Прилуцького району (підпорядковане УДАІ) в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого АДРЕСА_1, працюючого майстром – «Прилуцької дорожньо – експлуатаційної дільниці» ДП «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», за ст.188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

    Згідно протоколу про адмінправопорушення № 026916, ОСОБА_1 будучи  відповідальним за утримання автомобільних доріг, а саме ділянки автомобільної дороги Київ – Суми  146 км,  не виконав вимог припису від 29.09.2010 р. № 15 складеного  ІОДР Прилуцького взводу ДПС ДАІ при УМВС України в Чернігівській області Ботановим В.М. , а саме: відповідно до припису на вказаній ділянці дороги не було встановлено дорожні знаки 1.22. «Перехрещення з другорядною дорогою» в кількості 2 штук, 2.1. «Дати дорогу» в кількості 2 штук, що було встановлено інспектором при обстежені даної ділянки дороги 13.10.2010 року,  і його дії органами ДАІ кваліфіковані за ст.188 - 28 КУпАП   .

              В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини в інкримінованому адмінправопорушенні не визнав зокрема пояснив , що він дійсно за специфікою своєї роботи є відповідальним  за утримання частини дороги Київ – Суми, зокрема ділянки дороги 146 км., однак із – за недостатнього фінансування на виробничо – господарську діяльність філії, зокрема не забезпечення філії дорожніми знаками , він з зазначених об’єктивних причин  не вжив заходів щодо виконання вищезазначеного припису ДАІ.

          Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення за ст. 188-28 КУпАП  з слідуючих підстав .

         Згідно положення філії «Прилуцької дорожньо – експлуатаційної дільниці» ДП «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», філія «Прилуцька дорожньо – експлуатаційна дільниця» (далі Філія) створена як відособлений структурний підрозділ ДП «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» (далі Підприємство), не є юридичною особою, предметом діяльності зокрема якої є виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг,мостів, інших споруд та елементів обстановки доріг. Філія здійснює свою діяльність на принципах внутрішнього господарського розрахунку, підпорядкованості та підзвітності органам управління Підприємства, яке  несе відповідальність по зобов’язанням останньої. Для здійснення оперативно – господарської діяльності Підприємство з майна, переданого йому Компанією в оперативне управління, передає Філії основні засоби та обігові кошти. Забезпечення діяльності Філії здійснюється начальником за рахунок коштів, переданих Філії Підприємством як оборотні кошти, отримані Філією за результатами господарської діяльності. Філія готує проекти договорів на виконання робіт та послуг і подає їх на підписання Підприємству. (а.с.11-13)  

        Із довідки «Прилуцької дорожньо – експлуатаційної дільниці» від 01.11.2010 р. вбачається, що на виконання припису ДАІ від 29.09.2010 р. № 15 щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, філією були здійснені заявки до ДП «Чернігівський облавтодор» на замовлення відповідних дорожніх знаків.(а.с.14)

       Стаття 9 КУпАП вказує, що адміністративним  правопорушенням  (проступком)    визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія  чи  бездіяльність, яка  посягає  на  громадський  порядок, власність, права і свободи громадян,  на  встановлений  порядок  управління  і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.     Адміністративна    відповідальність    за     правопорушення, передбачені цим Кодексом,  настає,  якщо  ці  порушення  за  своїм характером  не  тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

       Згідно диспозиції та санкції ст.188-28 КУпАП за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб ДАІ МВС України, щодо усунення порушення правил, норм   і   стандартів,   що   стосуються забезпечення  безпеки  дорожнього руху,  тягне за  собою накладення штрафу   від    п'ятнадцяти    до  двадцяти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.          

       Відповідно до ст.280 КУпАП орган  (посадова   особа)    при    розгляді    справи    про

адміністративне правопорушення  зобов'язаний  з'ясувати:  чи  було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,…  а  також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

        Наведене свідчить що в діях ОСОБА_1 відсутня суб’єктивна сторона інкримінованого адміністративного правопорушення за ст.188 - 28 КУпАП, оскільки останній не виконав вимог припису з незалежних від нього причин, всі ж необхідні дії щодо виконання припису залежні від ОСОБА_1.(здійснення заявки до ДП «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» на замовлення відповідних дорожніх знаків, оскільки останні здійснюють всі розрахункові операції по зобов’язаннях філії ) своєчасно виконав.

        На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 247 п.1, 251,252, 280,284,294  КУпАП  суд , -    

                                                               

                                          п о с т а н о в и в :

         Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1  за ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв’язку з відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення   –   закрити .

         Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, до Апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд .

       

   

 

        Суддя                                                                                                               М. Циганко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація