Судове рішення #12258773

Справа №2-935/10

РІШЕННЯ  (ЗАОЧНЕ)

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

26 листопада 2010 р.                              Вільногірський міський суд Дніпропетровської області у складі головуючого                           судді  Болоніної М.Б.

при секретарі                                                    Шараповій О.О.

за участю представника позивача                  Григор’єва Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Вільногірську Дніпропетровської області цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» до ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно придбаної електричної енергії,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернулось ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» з позовом до ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно придбаної електричної енергії, в якому зазначає, що відповідач є власником кімнати у квартирі в АДРЕСА_1 Позивач в особі структурного підрозділу Верхньодніпровського району електричних мереж здійснює постачання електричної енергії споживачам в м.Вільногірську. Згідно ст.26 Закону України «Про електроенергетику» використання електроенергії можливе лише на підставі договору споживача з енергопостачальником. Проте відповідач в порушення п.7 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. №1357, не звернулась до позивача для укладення відповідного письмового договору, при цьому споживаючи електроенергію. Таким чином, відповідач безпідставно, не врегулювавши договірні відносини з позивачем, станом на 29.06.2010 р. використала належну позивачу електроенергію на суму 136,12 грн., яку позивач просить стягнути на його користь та відшкодувати понесені ним судові витрати.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, про дату і місце слухання справи повідомлена у відповідності до ч.5 ст.74 ЦПК України, яка передбачає, що у разі відсутності особи за адресою її місця проживання чи перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку, судовий виклик вважається врученим (ар.с.13,19,20). У відповідності до вимог ст.224 ЦПК України, враховуючи відсутність заперечень з боку позивача щодо винесення заочного рішення, суд дійшов до висновку про можливість постановлення заочного рішення по справі.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, суду пояснив, що на момент розгляду справи заборгованість відповідачем не відшкодована.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши матеріали справи, в тому числі витяг з особового рахунку НОМЕР_1 одержувача електроенергії ОСОБА_2 (ар.с.6), суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст.ст.10,11 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених  позивачем вимог і на підставі доказів сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Суд вважає, що між сторонами мають місце правовідносини, які виникають з факту спричинення майнової шкоди внаслідок заволодіння майном без достатньої правової підстави. Так, відповідач без укладення письмового договору з позивачем  про  надання платної послуги з електропостачання, безпідставно користувалася електроенергією за місцем свого мешкання, при цьому не оплачувала спожиту електроенергію, чим завдала позивачу шкоди.

Відповідно до ст.ст.1,26 Закону України «Про електроенергетику» споживачем енергії являється фізична особа, яка використовує електроенергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю, споживання електроенергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Згідно ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала,  якщо вона не доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Ст.ст.1212,1213 ЦК України передбачено, що особа, яка безпідставно отримала майно за рахунок іншої особи, зобов’язана повернути дане майно цій особі, а у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

Заперечень проти позову відповідач не надала, суму заборгованості не оспорювала.

Таким чином, позовні вимоги позивача знайшли своє повне підтвердження під час судового розгляду справи та являються законними і обґрунтованими.

Згідно до ст.88 ЦПК України за рахунок відповідача підлягають відшкодуванню судові витрати позивача, у тому числі сплачений судовий збір (державне мито) в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн., які підтверджені документально (ар.с.1,2).

Керуючись ст.ст.10,11,60,88,209,212-215,218,226 ЦПК України, ст.ст.11,14-16,1166,1212, 1213 ЦК України, ст.ст.1,26 Закону України «Про електроенергетику», Правилами користування електроенергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. №1357, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго» до ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно придбаної електричної енергії задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за паспортним обліком у АДРЕСА_1 (відомості про місце народження, місце роботи та ідентифікаційний номер відсутні), на користь ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго» (юридична адреса: 49107, м.Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 22) з перерахуванням Верхньодніпровському району електричних мереж (юридична адреса: 51600, м.Верхньодніпровськ Дніпропетровської обл., вул.Слизькоухого, 41, банківські реквізити: р/р 26035300002554 у Дніпродзержинському відділенні №3293 ВАТ «Ощадний банк України», МФО 306083, ОКПО 34367262) вартість безпідставно придбаної електричної енергії в сумі 136грн. 12коп. та у відшкодування судових витрат 81грн., всього 217грн. 12коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Копію рішення направити відповідачу у порядку ст.227 ЦПК України.

СУДДЯ                                                                    М.Б.БОЛОНІНА

  • Номер: 6/466/156/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-935/10
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
  • Суддя: Болоніна Марина Борисівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.12.2015
  • Дата етапу: 23.12.2015
  • Номер: 6/521/708/20
  • Опис: про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-935/10
  • Суд: Малиновський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Болоніна Марина Борисівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.11.2020
  • Дата етапу: 18.11.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація