АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33-439/2010 Головуючий по 1 інстанції
Чечот А.А.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“26” листопада 2010 р. м. Черкаси
Суддя апеляційного суду Черкаської області Швидкий Д.М., з участю прокурора Гончаренка Ю.Г. та адвоката ОСОБА_2, розглянувши протест заступника прокурора Соснівського району м. Черкаси Іванова С.С. на постанову судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 18.10.2010 року, якою відносно –
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1,
працюючого старшим інспектором ДПС ВДАІ
Звенигородського району та м. Ватутіне,
закрито провадження по справі про притягнення його до відповідальності за п. «в» ч.3 ст.5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією», за відсутністю у його діях складу корупційного правопорушення.
ОСОБА_4 підданий адміністративному стягненню за те, що він в порушення вимог п.7.8 розділу Наказу МВС України № 77 від 26.02.2009 року «Про затвердження інструкції з оформлення працівниками ДАІ МВС України матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», повернув вилучене посвідчення водія ОСОБА_5 без належним чином оформленого звернення вказаного громадянина. Крім того, з метою одержання хабара від ОСОБА_5 за сприяння в поверненні посвідчення водія, до ОСОБА_4 звернувся начальник Шполянського МРВ КВІ УДДУПВП в Черкаській області ОСОБА_7, який після одержання грошових коштів від власника посвідчення, 25.02.2010 року, попередньо повідомивши ОСОБА_8 по телефону, що кошти за повернення посвідчення ОСОБА_5 йому передав. Після цього ОСОБА_5 одержав від ОСОБА_4 зазначений вище документ. Таким чином ОСОБА_4, своїми діями, виступив повіреним третьої особи (ОСОБА_7.) у справах державного органу, діяльність якого він контролює та сприяв в одержанні хабара ОСОБА_7
Постановою судді від 18.09.2010 року провадження за справою про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ст.. 5 ч.3 п. «в» ЗУ «Про боротьбу з корупцією» - закрито за відсутністю складу правопорушення.
На вказану постанову заступник прокурора Соснівського району м. Черкаси подав протест, в якому просив її скасувати, а ОСОБА_4 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного діяння, передбаченого п. «в» ч.3 ст.5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією».
Заслухавши міркування прокурора про задоволення протесту, пояснення адвоката ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про його відхилення, вивчивши адміністративну справу та перевіривши доводи протесту, вважаю, що він до задоволення не належить з наступних підстав.
Так, як видно з протоколу про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, він своїми діями, а саме поверненням посвідчення водія ОСОБА_5, виступив повіреним третьої особи, зокрема ОСОБА_7, у справах державного органу, діяльність якого контролює та сприяв в одержанні хабара останнім.
Проте, згідно наказу начальника ГУ МВС України в Черкаській області полковника міліції ОСОБА_9, ОСОБА_4 призначений старшим інспектором ДПС групи ДПС відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Звенигородського району в м. Ватутіно та АТІ при УДАІ ГУ МВС.
В свою чергу, як вбачається з матеріалів адміністративної справи, ОСОБА_7, якби повіреним якого виступав ОСОБА_4, працював начальником Шполянського МРВ КВІ УДДУПВП у Черкаській області.
У матеріалах адміністративної справи відсутні будь-які дані про те, що ОСОБА_4 виступаючи за договором доручення (повіреним), зобов’язувався вчиняти від імені та за рахунок довірителя, а в даній справі ОСОБА_7, певні юридичні дії.
Ці дії не зобов’язував вчиняти ОСОБА_4 і наказ від 26.02.2009 року № 77 Міністра внутрішніх справ України «Про затвердження інструкції з оформлення працівниками ДАІ МВС України матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», оскільки цей наказ не уповноважував інспектора ДАІ повертати вилучене посвідчення водія яким-небудь «належним чином оформлення звернення громадянина», а навпаки п. 7.8 згадана інструкція зобов’язує працівника Державтоінспекції МВС, який склав протокол про адміністративне правопорушення, після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особі, яка має право звернутися за отриманням вилученого документа, його повернути. Таке звернення особи є обов’язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.
Ці вимоги наказу № 77 від 26.02.2009 року і були виконані ОСОБА_4.
При таких обставинах в його діях відсутні будь-які порушення, які б свідчили про корупційну діяльність, а тому рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, а звідси і до скасування не підлягає.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 393, 394 КУпАП, -
постановив:
Постанову судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 18 жовтня 2010 року, якою провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_4 за вчинення корупційного діяння, передбаченого ст.5 ч.3 п. «в» ЗУ «Про боротьбу з корупцією», закрита за відсутністю складу правопорушення, - залишити без змін, а апеляцію заступника прокурора Соснівського району м. Черкаси ОСОБА_3 – без задоволення.
Суддя апеляційного суду
Черкаської області Д.М. Швидкий