Судове рішення #1226830
Справа №2-5928\6/2007 p

Справа №2-5928\6/2007 p.

РІШЕННЯ

Іменем    України

8 лютого 2007 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Нежура В.А.

при секретарі             - Тищенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Київського міського управління юстиції про визнання права власності в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ

Позивач в грудні 2006 року звернувся в суд із позовом до Київського міського управління юстиції про визнання права власності в порядку спадкування на житло, а саме на 1/2 частину квартири за адресою: м. АДРЕСА_1, посилаючись на те, що відповідно до Свідоцтва про право власності на житло, посвідченого Державною адміністрацією Московського району м. Києва від 31 серпня 1998 року, квартира № АДРЕСА_1, була приватизована в рівних долях на двох осіб, позивача ОСОБА_1та на його мати, ОСОБА_2.

ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2., померла, а він залишився проживати у вказаній квартирі та нести всі витрати за по її утриманню.

До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини в установлені законодавством строки не звернувся, оскільки сподівалася, що має право на спадок на 1/2 частину квартири. Зазначив, що в цій квартирі зареєстрований з 18 липня 1979 року та продовжує сплачувати комунальні платежі в повному обсязі.

Звернувшись до десятої нотаріальної контори з приводу оформлення спадщини дізнався, що для отримання свідоцтва про право власності 1/2 частину квартири за вищевказаною адресою, він має право звернутися до суду.

Представник позивача підтримала в судовому засіданні заявлені вимоги в повному обсязі та не заперечувала проти постановления заочного рішення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, будучи при цьому повідомленим належним чином про час і місце слухання справи, у зв'язку із чим суд, в порядку частини 4 ст. 169 ЦПК України, вважає можливе вирішити справу у відсутності представника відповідача за наявними у справі доказами, постановивши заочне рішення.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Оскільки правовідносини виникли до набрання чинності нового цивільного кодексу України, суд застосовує норми цивільного кодексу УРСР 1963 року.

Судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право власності на житло, посвідченого Державною адміністрацією Московського району м. Києва від 31 серпня 1998 року, квартира № АДРЕСА_1, була приватизована в рівних долях на двох осіб, позивача, ОСОБА_1та на його мати, ОСОБА_2 (а.с-4).

ІНФОРМАЦІЯ_1року, мати позивача, ОСОБА_2. померла (а.с. - 6).

 

2

Відповідно до довідки ЖЕО -103 м. Києва позивач зареєстрований за вищевказаною адресою з 18 липня 1979 року, де продовжує проживати й по сьогоднішній день (а.с. - 5). Інших спадкоємців у померлої, крім позивача не має. Згідно ст. 549 ЦК УРСР спадкоємець прийняв спадщину:

1)     якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном,

2)     якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Таким чином суд прийшов до висновку, що позивач прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном, в порядку ст. 549 ЦК УРСР.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами України справ про спадкування" № 4 від 24.06.1983 року з наступними змінами, якщо позивач в шестимісячний строк вступив в управління або володіння спадковим майном, суд вирішує питання щодо визнання за ним права власності на це майно.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 549 ЦК УРСР, ст. ст. 11, 58- 60, 212-215, 224 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/2 частину квартири № АДРЕСА_1в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1р. його матері - ОСОБА_2.

Рішення може бути переглянуто Голосіївським райсудом м. Києва за письмовою заявою відповідача, яка подається до районного суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішеня. У разі не подання заяви, рішення набуває законної сили по закінченню вказаного строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація