Судове рішення #1226906
Справа 2-1850\6/2007 p

Справа 2-1850\6/2007 p.

РІШЕННЯ

Іменем      України

29 березня 2007 р. Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді            Нежури В.А.,

при секретарі -                  Тищенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_2до Київського міського управління юстиції, Другої Київської державної нотаріальної контори, 3-тя особа ОСОБА_1. про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ

Позивачка звернулася в суд із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщину за заповітом, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1р. її матері ОСОБА_3.

Позивачка підтримала свої вимоги в судовому засіданні, зазначивши, що після смерті матері, їй залишилося все майно померлої, так як вони разом проживали, і тому звертатися до нотаріальної контори для оформлення права на спадщину є було потреби. Лише в грудні 2006 року від свого брата ОСОБА_1, вона дізналася про наявність у матері на праві власності земельної ділянки в с. Чорноморське, Херсонської області.

Після чого, вона звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, в чому їй було відмовлено у зв'язку із пропуском встановленого законом строку і рекомендовано звернутися до суду для вирішення цього питання.

Відповідачі надали суду заяви про слухання справи без участі їх представників.

ОСОБА_1. в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.

Вислухавши пояснення позивачки і третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно статей 1216 і 1217 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке здійснюється за заповітом або за законом.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. померли ОСОБА_3(а.с-7).

Позивачка, дочка померлої є її спадкоємцем за законом (а.с. -10,11).

Після смерті ОСОБА_3. відкрилася спадщина в тому числі на земельну частку (пай) в с. Чорноморське, Херсонської області.

Оскільки позивачка не змогла своєчасно звернутися із заявою до нотаріальною контори і пропустила, передбачений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини, вона просить суд відновити строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропусти строк для прийняття спадщини, з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено судом, про наявність права власності у спадкодавця на земельну частку вона дізналася лише в грудні 2006 року.

Враховуючи наведене, суд визнав поважними причини пропуску позивачкою строку для подачі заяви про прийняття спадщини, а її вимоги з цього приводу обгрунтованим і такими, що підлягають задоволенню.

 

2

З огляду на встановлені обставини, суд вважає необхідними визначити позивачці строк для подачі заяви про прийняття спадщини терміном один місяці з часу набрання рішенням чинності.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10,11, 60,169,212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_2додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_3 терміном в один місяць з часу набранням рішення чинності.

Визнати причину пропуску прийняття спадщини ОСОБА_2. поважною

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10 - денного строку для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження подано, але апеляційна скарга не була подана у 20- денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація