Справа № 2-1541/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
11 листопада 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі:
Головуючого – судді Бершова Г.Є.
при секретарі судових засідань – Білик О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначив, що він знаходиться з відповідачем у шлюбі, який був зареєстрований 24 лютого 2006 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 159. Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину – син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_1). Причиною розпаду сім’ї стало те, що у подружжя різні інтереси та погляди на життя. Шлюбні стосунки припинено з березня 2009 року, спільне господарство не ведеться.
В судове засідання позивач не з’явився, надавши до суду заяву про слухання справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить прийняти заочне рішення про розірвання шлюбу.
Відповідач в судове засідання не з’явилась, причини своєї неявки суду не повідомила, про день та час розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином.
Перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що сторони знаходяться у шлюбі, який був зареєстрований 24 лютого 2006 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 159. Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину – син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження НОМЕР_1). Причиною розпаду сім’ї стало те, що у подружжя різні інтереси та погляди на життя. Шлюбні стосунки припинено з березня 2009 року, спільне господарство не ведеться.
Таким чином, приймаючи до уваги положення ст. 112 СК України, про те що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення, суд вважає можливим позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до Цивільного процесуального Кодексу України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Питання про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається позивачем у позові не ставиться, в зв’язку з чим вирішити питання про зміну прізвища під час ухвалення рішення про розірвання шлюбу не є можливим.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 112, 114, 115 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 24 лютого 2006 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 159 – розірвати.
Відповідачем, який не приймав участь у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст. ст. 228,229 ЦПК України.
Заочне рішення може бути оскаржене особами, які брали участь у розгляді справи до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, а також у разі відсутності апеляційної скарги.
СУДДЯ: