Справа №2-4820/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
11 листопада 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - судді Кондрацької Н.М..
при секретарі Мелещенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи Черкаське обласне об»єднане бюро технічної інвентаризації, Друга Черкаська нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування,-
В с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи Черкаське обласне об»єднане бюро технічної інвентаризації, Друга Черкаська нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування. Вказує, що рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради народних депутатів від 11.06.1988 року № 97 «Про затвердження рішення загальних зборів членів житлово-будівельного кооперативу № 95» ОСОБА_3 було надано право, як члену ЖБК № 95, на зайняття однокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_1, про що було видані відповідний ордер. За життя ОСОБА_3 виплатила повністю пайовий внесок на вказану квартиру, а саме в розмірі 5793,00 карбованців про що свідчить довідка видана Приватним підприємством «ЖЕОС» від 01.06.2010 року № 309. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, однак правовстановлюючі документи на квартиру не оформила. Померла заповіту на належне її й майно не склала. Позивачка є рідною сестрою померлої ОСОБА_3 та відповідно до статті 1262 Цивільного кодексу України належить до другої черги спадкування за законом. Мати позивачки - ОСОБА_4 (і мати померлої) при подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини написала заяву про відмову на користь позивачки. Інших спадкоємців у ОСОБА_3 не має. У передбачений законом шести місячний термін позивачка звернулася в Другу Черкаську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, однак прийняти спадщину їй не вдалось. В державній нотаріальній конторі посилались на те, що покійна сестра не оформила правовстановлюючі документи, а тому вони не можуть провести оформлення спадщини та рекомендували звернутися до суду з відповідною позовною заявою. Вважає, що є спадкоємцем своєї сестри і є власницею даної квартири, а та обставина, що право власності на нерухоме майно підлягає реєстрації не може нікому давати підстави для заперечення того, що відповідно до ч. З ст. 384 ЦК України в момент викупу (повного внесення паю) член житлово-будівельного кооперативу набуває права власності на квартиру. Таким чином, позивачка як спадкоємець другої черги набула права на спадщину на майно після померлої рідної сестри ОСОБА_3, а саме: на однокімнатну квартиру загальною площею 35,1 м.кв., із них: 17,2 м.кв. - житлова, 15,9 м.кв. - підсобна, що розташована за адресою в АДРЕСА_1, однак оформити спадщину на загальних підставах у нотаріуса не змогла з підстав того, що на спадкове майно, а саме квартиру за вищевказаною адресою відсутні правовстановлюючі документи.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача в попереднє судовове засідання з»явивилась, позов визнала. В подальшому в судові засідання не з»являлась, хоча була повідомлено про дату, час та місце судових засідань.
Представники третіх осіб Черкаського обласного об»єднаного бюро технічної інвентаризації та Другої Черкаської нотаріально контори в судові засідання не з»явились, до початку розгляду справи надіслали заяви з проханням слухати справу без їх участі.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, в результаті всебічного, повного та об’єктивного їх дослідження, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради народних депутатів від 11.06.1988 року № 97 «Про затвердження рішення загальних зборів членів житлово-будівельного кооперативу № 95» ОСОБА_3 було надано право, як члену ЖБК № 95, на зайняття однокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_1, про що було видані відповідний ордер. Згідно довідки від 01.06.2010 року № 309 ОСОБА_3 сплатила пайовий внесок повністю.
Відповідно до частини 3 статті 384 Цивільного кодексу України у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла. Заповіту, як і інших правовстановлюючих документів, померла не залишила, а отже спадкування здійснюється за законом.
Позивач - є рідною сестрою померлої ОСОБА_3, згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 23.02.1974 року та НОМЕР_1 батьками позивачки та ОСОБА_3 записані ОСОБА_5 та ОСОБА_4 Отже, відповідно до ст. 1262 ЦК України позивач відноситься до другої черги спадкоємців.
У відповідності зі ст. 1258 ЦК спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
Мати позивачки при подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини написала заяву про відмову на мою користь. Інших спадкоємців у ОСОБА_3 не має.
Таким чином позивач як спадкоємець своєї сестри є власницею АДРЕСА_1, а та обставина, що право власності на нерухоме майно підлягає реєстрації (ст. 182 ЦК України) не може нікому давати підстави для заперечення того, що відповідно до ч. З ст. 384 ЦК України в момент викупу (повного внесення паю) член житлово-будівельного кооперативу набуває права власності на квартиру.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 384, 1258 1262, ч.5 ст.1268 Цивільного кодексу України, ст.ст. 8,10, 60, 61, 88, 212, 213, 215, 223, 224, 225, 226, 227, 228 Цивільного процесуального кодексу України, п.п.8, 33 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування»,
В и р і ш и в :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування за законом на однокімнатну квартиру загальною площею 35,1 м.кв., із них: 17,2 м.кв. - житлова, 15,9 м.кв. - підсобна, що розташована за адресою в АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом 10 днів з дня його оголошення.
Головуючий: Н.М.Кондрацька