Судове рішення #12275635

 

 

               

2-2742/10  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    15 листопада 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі  


головуючого – судді   Чіркова Г.Є.,  

при секретарі   Мухоїд Г.В.  


  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,  

  встановив:  

    представник позивача звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на порушення відповідачами договірних зобов’язань по сплаті коштів за наданий їм кредит, що є підставою для солідарного стягнення заборгованості, суми по відсотках, в загальному розмірі 72 324 грн. 11 коп.  

    Представник позивача просила про задоволення позову з викладених у ньому підстав.  

  Відповідачі в судове засідання не прибули, про розгляд справи були повідомлені належним чином.  

З цих підстав справу розглянуто в заочному порядку згідно ст. 224 ЦПК України.  

  Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.  

    Так, 20 липня 2007 року між позивачем та ОСОБА_3 укладено кредитний договір, за яким відповідач зобов’язувався повернути отримані грошові кошти в сумі 14 838 доларів США у строк до 19 липня 2012 року, здійснюючи щомісячні виплати по 20 число кожного місяця (п. 2.4 Договору), разом зі сплатою процентів за користуванням кредитом в розмірі 11,5 % річних (п. 1.5 Договору).  

  Згідно п. 6.2 банк має право вимагати дострокового повного повернення кредиту, сплати процентів, комісій, штрафних санкцій та інших платежів, передбачених цим Договором, також відшкодування збитків, завданих банку внаслідок невиконання або неналежного виконання позичальником та \або його поручителями умов цього договору, укладених у забезпечення виконання позичальника зобов’язань за цим Договором.  

    20 липня 2007 року між позивачем та відповідачкою ОСОБА_4 укладено договір поруки, відповідно до якого поручитель і боржник несуть перед кредитором солідарну відповідальність. Поручитель відповідає перед кредитором в тому ж обсязі, що і боржник, включаючи повернення кредиту, сплату процентів, штрафних санкцій та відшкодування збитків. (п.3 Договору поруки).  

  Відповідальність поручителя настає у випадку невиконання (неналежного виконання) боржником зобов’язань за кредитним договором. (п. 2 Договір поруки).  

 

    Згідно заяви на видачу готівки № 171/15 від 20 липня 2007 року на виконання умов кредитного договору позивач виплатив відповідачу ОСОБА_3 14 838 доларів США, в еквіваленті 74 931 грн. 90 коп.    

 

    Відповідачем ОСОБА_3  заборгованість погашена частково й умови договору не виконано.      

      Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, а в разі порушення боржником цих вимог той, згідно зі статтями 625, 1048 і 1050 ЦК України, повинен сплатити кредиторові суму боргу та проценти встановлені за умовами кредитного договору.  

      Вимогами ст. 549 ЦК України, передбачено обов’язок боржника в разі порушення зобов’язання передати кредиторові грошову суму штрафу у вигляді процентної ставки, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання.  

    Згідно ч.1 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники.  

  У разі солідарного обов’язку (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов’язку в повному обсязі,відповідно до вимог ч. 1 ст. 543 ЦК України.  

      З огляду на зазначені правовідносини, судом виявлено порушене право позивача, що підлягає захистові шляхом примусового  виконання грошового зобов’язання разом із стягненням процентів та заборгованості по комісії.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

      Таким чином, пред’явлений позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.  

      Вирішуючи питання про визначення розміру стягнення, суд виходить зі змісту позовних вимог та наданих суду розрахунків, зокрема: заборгованості по кредиту – 8 070 доларів США 95 центів, заборгованості по процентах – 899 доларів США 25 центів, заборгованості по комісії – 1 235 грн. 27 коп., що складає загальну суму заборгованості 72 324 грн. 11 коп., та сумнівів у суду не викликає.  

 

    Крім того, представником позивача представлено документальне підтвердження понесених судових витрат, які слід стягнути з відповідачів.          

      На підставі викладеного і керуючись статтями 209-215 ЦПК України,  

  вирішив:  

    позовну заяву задовольнити.  

    Стягнути солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на користь Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (01133 м. Київ, вул. Щорса, 36Б, ідентифікаційний код 34047020, нр 3200214001 в Головномук управлінні НБУ у м. Києві та Київській області, МФО 321024) суму заборгованості за кредитним договором у розмірі 72 324 грн. 11 коп., а також судові витрати, що складаються з судового збору в розмірі 723 грн., 24 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн., а всього 73 167 грн. 35 коп.  

    Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.  

  Заочне рішення може бути оскаржено позивачем у апеляційному порядку до апеляційного суду київської області шляхом подання апеляційної скарги через Вишгородський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.  

  Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація