копія
2- 3745/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого – судді Чіркова Г.Є.
при секретарі Мухоїд Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 в жовтні 2010 року звернулася до суду з даним позовом посилаючись на те, що відповідач, у зв’язку із розпадом сім’ї, участі в утриманні свого малолітнього сина – ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1), не приймає, а тому на його утримання позивачка просить присудити від доходів відповідача виплату коштів у розмірі ? частини від доходів відповідача, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку та 500 грн. на її утримання до досягнення дитини трьох річного віку.
Зазначені позовні вимоги позивачка підтримала в повному обсязі й наполягала на їх задоволенні з викладених у позові підстав.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Суд заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Малолітній син проживає разом із позивачкою (його матір’ю), а відповідач проживає окремо.
Позивачка в зв’язку із народженням дитини на даний час не працює.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно ч. 1 ст. 80 СК України аліменти присуджуються до виплати одному з подружжя у частці від заробітку другого з подружжя.
Відповідно до вимог частин 2 та 6 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.
Таким чином, визнання відповідачем позову ґрунтується на вимогах Закону й приймається судом.
Позовні вимоги на цій підставі слід задовольнити.
Вирішуючи питання про визначення розміру аліментів та утримання позивачки, суд виходить зі змісту позовних вимог, які визнані відповідачем і суми розміру його заробітку, згідно довідки про доходи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 209-215 ЦПК України,
вирішив:
позовну заяву задовольнити.
Стягнути щомісячно на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що проживає в АДРЕСА_1 та працює санітаром у Київській міській клінічній психоневрологічній лікарні № 1 (м. Київ, вул. Фрунзе, 103а) на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 жовтня 2010 року до його повноліття та 500 грн. на утримання позивачки, ОСОБА_1, до досягнення ОСОБА_3 трьох річного віку, тобто до 09 квітня 2012 року.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання в зазначений строк апеляційної скарги через Вишгородський районний суд.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя