Судове рішення #12276726

                                                           

         

          РІШЕННЯ  

            Іменем України  

30 листопада 2010 року                 Міловський районний суд Луганської області

 у складі: головуючого судді                                      Чехова С.І.

           при секретарі                                     Пасічник Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Мілового справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку (пай) у порядку спадкування.

                          ВСТАНОВИВ:

 До суду звернулись позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 із позовною заявою у якій просять винести рішення, яким встановити право власності на ? частину земельної ділянки (паю) за позивачкою ОСОБА_1, та на ? частину земельної ділянки (паю) за ОСОБА_2 , яка розташована на території Великоцької сільської ради, площею по 4.485 га вартістю по 36703,58 гривень кожної половини в порядку спадкування після померлого ОСОБА_3, якому вказана земельна ділянка площею 8.9700 га вартістю 73407,16 гривень належить на підставі державного акта серії ЛГ № 092497 зареєстрованому у книзі записів державних актів на право приватної власності на землю.

 Свої вимоги мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3. Після його смерті залишився земельний пай, на який документи померлим при житті були загублені. Вони спадкоємці не можуть отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину у зв'язку з тим, що дублікат державного акту при його втраті видається тільки власнику. Нотаріус може оформити право на спадщину тільки при пред'явленні оригіналу державного акта на землю або його дублікату. Факт належності померлому ОСОБА_3 земельної ділянки (паю) підтверджується довідкою Держкомзему, витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Копією державного акта на право власності на земельну ділянку, виданими Держкомземом. Спадкоємці на земельний пай померлого є ОСОБА_1 дочка померлого спадкоємець першої черги. Рішенням Міловського районного суду від 26 серпня 2010 року її було встановлено додатковий строк на 3 місяця для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3. Неповнолітній ОСОБА_2 рідний внук  померлого вважається таким, що прийняв спадщину,батьком його був ОСОБА_4, який був сином ОСОБА_3 померлого раніше батька ІНФОРМАЦІЯ_2 року і внук померлого є спадкоємцем за правом представлення.

 Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні заявлений позов підтримала посилаючись на вищеозначені обставини.

 Представник неповнолітнього ОСОБА_5 у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала посилаючись на вище означені обставини.

 Представник позивачів адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала посилаючись на вищеозначені обставини.

 Представник відповідача від територіальної громади Великоцької сільської ради       Скітченко Т.О. у судовому засіданні заявлений позов визнала та пояснила, що дійсно ОСОБА_3 мешкав на території  Великоцької сільської ради до часу своєї смерті. Мав земельний пай яким користався. Позивачі дійсно є близькими родичами дочкою та внуком ,також мешкають на території Великоцької сільської ради  і немає причини для  визнання права власності за ними.

 Представник третьої особи відділу Держкомзема у Міловському районі Луганської області Розумний Р.Ю.  заявлені позовні вимоги визнав та пояснив, що дійсно  при житті покійному ОСОБА_3 було видано державного акту на  землю який видається  один раз, при його втраті видається дублікат і тільки власнику.

 Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до думки про можливе задоволення заявлених позовних вимог.

 Відповідно до ст. 328 ЦК України “Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.”

 За  ч.1 ст. 1258 ЦК України “Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.”

 Згідно відповіді від  20 березня 2009 року голови районної державної адміністрації позивачці була доведено про те, що  заява ОСОБА_3  про видачу дубліката державного акта на право власності на земельну ділянку  замість втраченого була розглянута після публікації у газеті “Слово хлібороба” де було вирішено видати дублікат державного акта.(а.с.13)

 Копія державного акта  на право власності на земельну ділянку який належить ОСОБА_3  свідчить про  те,  що  аналог  існував який був загублений при житті. (а.с.15)

 ОСОБА_3 не встиг отримати згідно рішення Міловської районної державної адміністрації Луганської області дублікат.

 З свідоцтва про смерть та  його копії слід, що ОСОБА_3 помер у віці 79 років ІНФОРМАЦІЯ_1 року.(а.с.5)

 Відповідно до довідки Держземкомзему у Міловському районі  видно, що  померлий ОСОБА_3 , що мешкав у с. Великоцьк Міловського району дійсно одержав державний акт на право власності на землю для ведення товарного сільськогосподарского виробництва площею 8,9700 га ріллі.(а.с.6)

 За витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки вартість землі яка була надана до використання ОСОБА_3  складає 73407,16 гривень.(а.с.7)

 

 Згідно свідоцтва про народження  та його копії позивачка ОСОБА_1  дошлюбне прізвище ОСОБА_3  мала батька  ОСОБА_3 (а.с.17)

 Як слід з свідоцтва про одруження  та її копії позивачка одружилась  1 вересня 1974 року з ОСОБА_9 та змінила прізвище  з ОСОБА_3 на ОСОБА_3. (а.с.18)

 Відповідно до  ч.1 ст. 1261 ЦК України “ У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки”.

 За цім законом позивачка має право прийняти спадщину від померлого батька у першу чергу.

 Крім того позивач ОСОБА_2 відповідно до свідоцтва про народження та його копії  має матір ОСОБА_10 та  мав батька ОСОБА_4. (а.с.16)

 За копією актового запису у ОСОБА_4  був батьком  ОСОБА_3.(а.с. )

 Відповідно до  свідоцтва про смерть та її  копії ОСОБА_4 помер у віці 44 років ІНФОРМАЦІЯ_4 року.(а.с.14)

 Згідно свідоцтва про народження  та її копії  неповнолітній позивач ОСОБА_2  народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року та його батьком був ОСОБА_4 матерю ОСОБА_10 (а.с.16)

 Як було встановлено,що позивач ОСОБА_2  є внуком померлому ОСОБА_3.

 За ст.1266 ЦК України “ Внуки, правники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.”

 За рішенням від 26 серпня 2010 року Міловського районного суду позивачці ОСОБА_1 був встановлений строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3. (а.с. 8-9)

 Таким чином вимоги позивачів законні та підлягають задоволенню.

 На підставі викладеного, керуючись ст.328,  ч.1ст.1258,ч1 ст.1261, ст. 1266 ЦК України, та ст.ст. 10,11,60,213-215 ЦПК України,-

                          ВИРІШИВ:

 Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.

 Встановити право власності на ? частину земельної ділянки (паю) за ОСОБА_1, та на ? частину земельної ділянки (паю) за ОСОБА_2 яка розташована на території Великоцької сільської ради Міловського району площею по 4,485 га вартістю по 36703.58 гривень кожної половини в порядку спадкування після померлого ОСОБА_3, якому належить  вказана земельна ділянка площею 8.9700 га вартістю 73407.16  гривень належить на підставі державного акта серії ЛГ №092497 зареєстрованому в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю.

 На рішення може бути принесена апеляційна скарга протягом 10 днів до апеляційного суду Луганської області, шляхом її направлення через Міловський районний суд.

                    Суддя:                                 С.І. Чехов

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація