Рішення справа №2-842/07
іменем України
17 квітня 2007 року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі: судді Шевчук A.M., при секретарі Бірюков Я.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
У березні 2007року ОСОБА_1. звернувся в суд із позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_2. Після смерті брата відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки, але він не міг своєчасно подати заяву до нотаріальної контори, оскільки через втрату офіційної роботи знаходився у скрутному матеріальному стані, хворів.
Позивач просив визначити додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач підтримав вимоги. Пояснив, що батько загинув на фронті у 1944 році, мати померла, у родині їх було троє братів, двоє братів померли, він залишився з родини один, брат ОСОБА_2 одруженим не був, дітей не мав. До смерті брата поїхав на заробітки у Росію до родини дружини, на похоронах брата не був, повернувся додому взимку 2006-2007 p.p.
Представник Красівської сільської ради вимоги визнав. Пояснив, що дійсно відповідач не міг своєчасно звернутися із заявою до нотаріальної контори, оскільки перебував за межами України на заробітках.
З "ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог з наступних підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина після смерті ОСОБА_2 (а. с. 11).
Спадщина складається із земельної ділянки, яка розташована: Красівська сільська рада Бердичівського району Житомирської області, що підтверджується Державним актом на право власності(а. с 9).
Із свідоцтва про народження ОСОБА_1 та довідки органів реєстрації актів цивільного стану від 22.02.07року про народження ОСОБА_2. (а.с.10,13) випливає, що позивач є братом померлого (друга черга спадкоємців за законом).
Як вбачається зі змісту ч.1 cm.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Таким чином, позивач повинен був до 10 серпня 2005 року подати заяву про прийняття спадщини після смерті спадкодавця. Проте таких дій не вчинив.
Згідно ч.3 cm. 1272 ЦК України у разі пропуску строку для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити спадкоємцеві додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як ствердили суду свідки ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5. позивач ще до смерті брата Павла поїхав на заробітки до Російської Федерації, де проживає родина дружини. На похоронах брата не був, оскільки знаходився за межами України та приїхати не зміг. З заробіток позивач повернувся додому у місто Бердичів Житомирської області лише взимку 200б-2007р.р.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1. пропустив строк з поважних причин, тому останньому слід визначити додатковий строк терміном у два місяця, що буде достатнім для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, ст.ст. 1270,1272 ЦК України, суд, -
вирішив:
вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у два місяця для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 cm. 295 ЦПК України.