Рішення
іменем України справа № 2-945/07
11 квітня 2007 року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі : судді Шевчук A.M., при секретарі Бірюков Я.Ю., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, -
встановив:
У березні 2007 року ОСОБА_1. звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2, посилаючись на те, що знаходиться у шлюбі з відповідачем, від шлюбу має неповнолітню доньку ОСОБА_3. Проте з серпня 2006 року вона не проживає однією сім»єю із чоловіком, спільного господарства не веде. На утримання дитини відповідач надавав матеріальну допомогу на протязі трьох місяців, але потім відмовився, хоча працює у виправній колонії №70.
Позивачка просила стягувати на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини від доходу батька дитини, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У попередньому судовому засіданні позивачка не відмовилася від вимоги. Пояснила, що дитина проживає із нею, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Відповідач визнав вимоги у повному обсязі. Пояснив, що він спочатку надавав матеріальну допомогу на утримання дитини, але потім перестав, оскільки не може порозумітися із дружиною, яка проживає із дитиною у своїх батьків. Надавати матеріальну допомогу дитині буде, але за рішенням суду.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 cm. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому cm. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 cm. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що сторони з 04.06.05 року перебувають у шлюбі від якого мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 fax.2,3).
Сторони не заперечили, що дитина проживає із позивачкою.
Всупереч положень ст. ст. 180,181 СК України відповідач, як батько, припинив надавати матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини, чим грубо порушує права останньої. Сторони між собою не можуть домовитися щодо способу утримання дитини, тому аліменти слід стягувати у судовому порядку.
Вирішуючи
питання щодо визначення розміру аліментів на дитину, суд, врахувавши положення cm.cm.182
Таким чином, визнання відповідачем пред»явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судові витрати, згідно ст.88 ЦПК України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 130,174,367 ЦПК України, ст.ст. 180,181,182,183 СК України, суд, -
вирішив:
вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Булдичів Дзержинського району Житомирської області, жителя міста Бердичева, працівника Бердичівської виправної колонії №70, на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 29 березня 2007 року і до досягнення дитиною повноліття. Мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 : на користь ОСОБА_1 50 грн. витрат на правову допомогу; в дохід держави 51 грн. судового збору; на р/р 31219259700059, отримувач УДК в М.Бердичеві, банк Отримувача ГУДКУ в Житомирській області, код 22062831, МФО 811039 витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 7 грн. 50 коп.
Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.