Справа № 1-938/2010 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 листопада 2010 року м. Івано-Франківськ
в складі: головуючого-судді Кишакевича Л.Ю.,
з участю: секретаря Кантурак Н.П.,
прокурора Безрукого О.Р.,
захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Івано-Франківська кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Львова, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, має двох неповнолітніх дітей, працюючого монтажником ліфтів ТзОВ “Монітор-Україна" (м. Львів), несудимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 296, ч. 2 ст. 342 КК України,-
встановив:
ОСОБА_2 вчинив грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю; а також вчинив опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків.
Так, 31 липня 2010 року, приблизно о 23.00 год. ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння в громадському місці - в тамбурі вагону № 6 пасажирського поїзда № 604 сполученням «Чернівці - Львів», розпивав там спиртні напої і грубо порушуючи громадський порядок та виражаючи явну неповагу до суспільства виражався в сторону провідників та начальника поїзду нецензурною лайкою, погрожував їм, а також з хуліганських спонукань, безпричинно рукою розбив одне віконне скло перехідних тамбурних дверей вагону № 6, чим спричинив ВП «Пасажирське вагонне депо Чернівці» ДТГО «Львівська залізниця» матеріальну шкоду на суму 22 гривні 84 копійки.
Крім того, 01.08.2010 року приблизно о 00.19 год. в чергову частину ЛВ на ст.Івано-Франківськ надійшов акт начальника пасажирського поїзда № 603/604 сполученням «Чернівці - Львів» ОСОБА_3 про те, що під час слідування пасажирського поїзда на перегоні Отинія - Івано-Франківськ пасажир, який перебував в стані алкогольного сп'яніння, порушуючи громадський спокій, умисно розбив вікно у перехідних дверях неробочого тамбура вагону № 6. У зв'язку із цим на місце події було направлено членів слідчо-оперативної групи ЛВ на станції Івано-Франківськ, а саме: заступника начальника ЛВ - начальника МГБ капітана міліції Баворовського Я.Р., слідчого СВ лейтенанта міліції Демківа О.В., та черговий наряд ПС ЛВ на станції Івано-Франківськ в складі інспектора ПС прапорщика міліції Ковальчука П.М. і інспектора ПС молодшого сержанта міліції Лиманського І.В. Працівники ЛВ на станції Івано-Франківськ перебуваючи в приміщенні вагону № 7 пасажирського поїзда № 603/604 сполученням «Чернівці - Львів» представились, пред'явили службові посвідчення та попросили ОСОБА_2 вийти з поїзда та пройти в чергову частину. На законну вимогу працівників ЛВ на станції Івано-Франківськ, ОСОБА_2, вступив у конфлікт з цими працівниками правоохоронного органу - працівниками ЛВ на станції Івано-Франківськ, принижуючи їх честь та людську гідність, виражався в їхню сторону нецензурною лайкою та відмовлявся пройти в чергову частину. У подальшому, ОСОБА_2 був доставлений працівниками міліції в чергову частину ЛВ станції Івано-Франківськ, де умисно, усвідомлюючи, що протидіє представнику правоохоронного органу Баворовському Я.Р., вчинив йому активний фізичний опір, нецензурно висловлювався в його адресу та пошкодив Баворовському Я.Р. його форменний одяг.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю та підтвердив обставини вчинення злочину відповідно до викладеного. Так, підсудний суду показав, що 31 липня 2010 року, в тамбурі вагону пасажирського поїзда сполученням «Чернівці - Львів» розпивав спиртні напої і, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, виражався нецензурною лайкою, а також безпричинно рукою розбив віконне скло тамбурних дверей вагону. Коли туди прийшли працівники міліції і зробили зауваження, то обурився та почав виражатися нецензурною лайкою в сторону працівників міліції, а коли був доставлений в чергову частину міліції, то там вчинив працівникам міліції активний фізичний опір. Під час цього пошкодив працівнику міліції Баворовському Я.Р. форменний одяг, нецензурно висловлювався в його сторону. Завдані злочином збитки відшкодував повністю. У вчиненому розкаявся, просив суд суворо його не карати.
Суд, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин, які ніким не оспорюються, приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у скоєнні інкримінованих йому злочинів знайшла своє підтвердження та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 296 КК України, як грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю; а також за ч. 2 ст. 342 КК України, як опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, дані про особу винного та обставини, які обтяжують і пом’якшують його покарання.
Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного ОСОБА_2, є вчинення злочину особою, що перебувала в стані алкогольного сп’яніння. Обставинами, які пом’якшують його покарання, є щире каяття у вчиненому та добровільне відшкодування завданого збитку. Вказані обставини та дані про особу ОСОБА_2 який раніше несудимий, злочин вчинив вперше, одружений, має двох неповнолітніх дітей, позитивно характеризується, працює, суд визнає такими, що пом’якшують його покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинених злочинів. За таких обставин справи, суд вважає за можливе застосувати ч. 1 ст. 69 КК України та призначити підсудному покарання у виді штрафу, нижче від найнижчої передбаченої законом межі, встановленої в санкції ч. 1 ст. 296 КК України та в межах санкції ч. 2 ст. 342 КК України - у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, -
засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 296, ч. 2 ст. 342 КК України та призначити йому покарання:
- за ч. 1 ст. 296 КК України - із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України - 2000 (дві тисячі) гривень штрафу;
- за ч. 2 ст. 342 КК України - 1700 (тисяча сімсот) гривень штрафу.
На підставі ст. 70 КК України, остаточно, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_2 покарання – 2000 (дві тисячі) гривень штрафу.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до набранням вироку законної сили залишити раніше обраний – підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: Кишакевич Л. Ю.