ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
“25” листопада 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі : головуючого, судді САВРАНСЬКОЇ Т.І.
народних засідателів Кісельової О.О.,
Трифонової О.Ю.
при секретарі Юрченко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу цивільну справу за заявою ОСОБА_5 і ОСОБА_6, за участю заінтересованих осіб Служби у справах дітей Ялтинської міської ради, Відділу реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції АРК, - про всиновлення,
В С Т А Н О В И В :
Заявники звернулися до Ялтинського міського суду АРК із зазначеною заявою у порядку цивільного судочинства.
Провадження у справі було відкрито ухвалою судді Ялтинського міського суду АРК від 12 жовтня 2010 року і вперше призначено судове засідання на 15 листопада 2010 року.
У судове засідання заявники та заінтересовані особи вдруге не з’явились, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.
Суд порушив питання про залишення заяви без розгляду у зв’язку з неявкою заявників і дійшов висновку про таке.
Статтею 157 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання представника позивача, повідомленого належним чином, без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки, і якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
Заявники у судове засідання не з’явились вдруге, хоча були повідомлені про дату і час розгляду.
Вирішення справи про всиновлення за їхньої відсутності є неможливим.
Як зазначено у ч. 3 статті 27 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.
За умови встановлення факту повторної неявки заявників за викликом суду, залишення заяви про всиновлення без розгляду є обов’язковою процесуальною дією.
Таким чином, заяву слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 169, 207 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_5 і ОСОБА_6, за участю заінтересованих осіб Служби у справах дітей Ялтинської міської ради, Відділу реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції АРК, - про всиновлення – залишити без розгляду.
Особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Суму судового збору в розмірі вісім гривень п’ятдесят копійок за квитанцією від 6 жовтня 2010 року № 108/110 – повернути ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя -
Народні засідателі -