Судове рішення #12302491

Справа № 2-2496/2010р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2010 року                                     м. Саки

Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого, судді         Щербіни Д.С.

при секретарі             Костюковій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Оріхівської сільської ради Сакського району АР Крим про продовження строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 та Оріхівської сільської ради Сакського району АР Крим про визнання причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та продовження строку для прийняття спадщини, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати – ОСОБА_3. Позивачка є спадкоємцем першої черги. Оформити своєчасно спадщину після смерті матері не успіла, оскільки у строк прийняття спадщини після смерті матері перебувала на лікуванні та про існування спадкового майна у вигляді сертифіката на право на земельну частку (пай) серії КМ № 0150909, виданий Сакською райдержадміністрацією 02.09.1997р. не знала, а дізналась випадково у Міськрайонному управлінні Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим, де він зберігався.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити – продовжити строк для прийняття спадщини після смерті матері на 2 два місяця.

Відповідачка – ОСОБА_2 – на судове засідання не з’явилась, надала письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, на спадщину не претендує, позов визнала.

Представник відповідача - Оріхівської сільської ради Сакського району до суду не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши докази та матеріали цивільної справи у їх сукупності, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 про продовження строку для прийняття спадщини.

Згідно пункту першого Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», відносини спадкування регулюються правилами ЦК, якщо спадщина відкрилася не раніше 1 січня 2004року. У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Родинні відносини між ОСОБА_3 та позивачкою підтверджуються свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 та свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_2

Спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_3 складається з сертифікату на право на земельну частки (пай) розміром 1,99 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває в колективній власності КСП «Саки» в с. Оріхове Сакського району АР Крим (сертифікат на право на земельну частку (пай) серії KM № 0150909).

Відповідно до частини 1 статті 550 ЦК Української РСР (1963р.) строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.

В силу склавшихся обставин позивачка не змогла своєчасно звернутися до нотаріального органу із відповідною заявою про прийняття спадщини, оскільки про сертифікат на право на земельну частку (пай) серії KM № 0150909 дізналась випадково у Міськрайонному управлінні Держкомзему в м. Саки та Сакському районі АР Крим, де він зберігався.

На підставі викладеного та положень Цивільного кодексу України, суд вважає за можливе визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини після смерті матері – ОСОБА_3 та продовжити їй строк на два місяці.

На підставі статей 549, 550 ЦК Української РСР (1963р.), керуючись статтями 10, 11, 60, 73, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд,  –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини поважною та продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на 2 (два) місяця.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація