Копія.
Справа № 1-130/2007р.
ВИРОК.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
16 листопада 2007 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі
-головуючого судді Пляки С.Л. ,
-при секретарі Захаренко С.А.,
-з участю прокурора Різника І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Олександрівці Кіровоградської бласті кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Кіровоград, українець, громадянин України, освіта середня, неодружений, не працює, проживає в с. Тарасівна Олександрівського району Кіровоградської області, раніше не судимий, не військовозобов'язаний, у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 185 ч. 1, 357 ч. 3 КК України-
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 вчинив умисні злочини: проти власності - таємне викрадення чужого майна та проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян - незаконне заволодіння паспортом та іншими важливими особистими документами за наступних обставин:
Так 27 серпня 2007 року в період часу з 22 год. 40 хв. до 23 год. 40 хв. під час поїздки в рейсовому автобусі сполученням Кіровоград - Київ, ОСОБА_1, будучи пасажиром даного автобусу, під час зупинки в с. Підлісне, Олександрівського району, Кіровоградської області, шляхом вільного доступу, скориставшись тим, що потерпілий ОСОБА_2 заснув, заволодів майном останнього, а саме таємно викрав невелику шкіряну сумочку чорного кольору, яку власник поставив, сівши до автобуса на поличці для речей над своїм сидінням. В шкіряній сумочці, вартістю 15 грн. 00 коп., знаходилися мобільні телефони «Nokia - 6030» з зарядним пристроєм до нього вартістю 409 грн. 05 коп., «Nokia - 6131», вартістю 1161 грн. 50 коп., стартовий пакет «Джинс», вартістю 25 грн. 00 коп., на рахунку якого знаходилось кошти в сумі 12 грн., стартовий пакет «Тревел сім» вартістю 25 грн. на рахунку якого перебували кошти в сумі 60 грн. З викраденим ОСОБА_1 з місця вчинення злочину зник та розпорядився ним на власний розсуд, чим завдав потерпілому ОСОБА_2 матеріальної шкоди на загальну суму 1707 грн. 55 коп.
Допитаний в суді ОСОБА_1 вину у вчиненому злочині визнав повністю, щиросердечно розкаявся і показав, що 27 серпня 2007 року о 22 год. 40 хв. виїхав з м. Кіровограда на автобусі маршрутом Кіровоград - Київ. В автобусі він стояв на проході, так як не було сидячих місць. Над сидінням пасажира де він стояв, на поличці для речей, лежала сумка шкіряна типу “барсетка”. Виходячи на зупинці в с. Підлісне він викрав вказану сумку. У викраденій сумці знаходилися мобільні телефони «Nokia - 6030» з зарядним пристроєм до нього, «Nokia - 6131», стартовий пакет «Джинс», стартовий пакет «Тревел сім» та документи на ім'я ОСОБА_2, а саме: закордонний паспорт, свідоцтво пілота, медичний сертифікат пілота, “бейджик” пілота. Викраденим розпорядився на власний розсуд. У вчиненому злочині щиро кається.
Враховуючи, що підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненому злочині визнав в повному обсязі, заслухавши його пояснення, вивчивши матеріали справи, суд вважає за можливе визнати недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. Цивільний позов по кримінальній справі не заявлений.
З'ясувавши, що підсудний та інші учасники судового розгляду справи правильно розуміють вимоги ст. 299 ч. 3 КПК України, що немає сумніву у добровільності та істинності їх позицій та роз'яснивши, що у такому випадку вони позбавляються права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд в порядку ст. 301-1 КПК України, обмежує дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного.
Органом попереднього слідства дії ОСОБА_1 за ознаками таємного викрадення чужого майна (крадіжка), кваліфікується як злочин, передбачений ст. 185 ч.1 КК України, за ознаками незаконного заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом, кваліфікується як злочин, передбачений ст. 357 ч.3 КК України.
Підсудному ОСОБА_1необхідно призначити покарання у відповідності із санкціями вказаних статей КК України.
Призначаючи вид та міру покарання підсудному суд, у відповідності з вимогами ст. 65 КК України враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, обставини справи, пом'якшуючі і обтяжуючі його відповідальність, дані про особистість.
Злочин вчинений ОСОБА_1 та кваліфікований за ознаками таємного викрадення чужого майна (крадіжка) є злочином середньої тяжкості.
Злочин вчинений ОСОБА_1 та кваліфікований за ознаками незаконного заволодіння будь-яким способом паспортом або іншим важливим особистим документом злочином невеликої тяжкості.
Обставинами пом'якшуючими покарання підсудного є щире каяття та сприяння розкриттю злочинів.
Обставин обтяжуючих покарання підсудного суд не встановив.
Підсудний ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується позитивно.
Речові докази у кримінальній справі: документи на ім'я ОСОБА_2, а саме: закордонний паспорт, свідоцтво пілота, медичний сертифікат пілота, “бейджик” пілота, передані на зберігання ОСОБА_2, необхідно йому повернути.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1покарання у вигляді позбавлення волі та застосувавши ст. 75 КК України, звільнити його від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку, встановивши обов'язки передбачені ч. п.4 ст. 76 КК України, остільки його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства .
Керуючись ст.ст. 323 , 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 185 ч. 1 , 357 ч. 3 КК України та призначити йому покарання:
1). по ч. 1 ст 185 КК України 2 роки позбавлення волі ;
2). по ч. 3 ст. 357 КК України 2 роки обмеження волі;
Застосувавши ст. 70 КК України, остаточно призначити покарання, шляхом поглинання менш сурового покарання більш суровим, у вигляді 2 років позбавлення волі.
У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1від відбування покарання з випробуванням та встановити йому іспитовий строк тривалістю в 1рік.
У відповідності з п. 4 ч. 1 ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
Строк відбування покарання ОСОБА_1 рахувати з 16 листопада 2007 року , з дня проголошення вироку.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу змінити із взяття під варту на підписку про невиїзд, звільнивши його з під варти в залі суду.
Речові докази у кримінальній справі: документи на ім'я ОСОБА_2, а саме: закордонний паспорт, свідоцтво пілота, медичний сертифікат пілота, та “бейджик” пілота передані на зберігання ОСОБА_2 йому повернути.
Вирок суду може бути оскарженим на протязі 15 діб після проголошення в апеляційний суд Кіровоградської області шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
СУДДЯ:(підпис)
копія вірна.
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області С.Л. Пляка