Справа 2041\6 Голов. 1 інст Гусинський М.О. Категорія 57 Доповідач Зубова Л.М.
Ухвала
2 листопада 2010 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецькоїобалсті у складі:
головуючий суддя Зубова Л.М.,
судді Єлгазіна Л.П., Азевич В.Б.
секретар Метейко А.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_2 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Слов’янську
про захист порушених прав
за апеляційною скаргою відповідача
на окрему ухвалу Слов’янського міськрайонного суду від 17 вересня 2010 року.
Заслухавши доповідача, пояснення позивача , представника відповідача Тищенка О.С., перевіривши матеріали цивільної справи , апеляційний суд,
встановив:
Ухвалою апеляційного суду Донецької області від 26 жовтня 2010 року було залишено без змін рішення Слов’янського міськрайонного суду від 17 вересня 2010 року.
Ухвалюючи рішення, суд 1 інстанції постановив окрему ухвалу на адресу начальника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Слов’янську, з якою не погодився начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Слов’янську, просив ухвалу скасувати, посилаючись на невідповідність висновків суду вимогам норм процесуального права.
Апеляційний суд вважає , що апеляційну скаргу слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 312 ч. 1 п)2 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу, якщо питання було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального права.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України суд , виявивши під час розгляду справи порушення закону і встановивши причини та умови , що сприяли вчиненню порушення, може постановити ухвалу і направити її відповідним особам чи органам для вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов.
Постановлюючи ухвалу , суд 1 інстанції виходив з того , що Фонд не оформив відповідною постановою відмову у призначенні позивачу страхових виплат , а надав відповідь листом .
Оспорюючи висновки суду , Фонд зазначав у апеляційній справі, ця обставина не може бути підставою для постановлення окремої ухвали, позаяк права позивача Фондом не були порушені , з чим погодився і суд , відмовляючи у задоволенні позову по суті спору..
Оскільки закон пов’язує право суду реагувати окремою ухвалою на порушення закону і причини та умови , що сприяли вчиненню порушення, а такі причини судом 1 інстанції встановлені не були , оскільки не встановлено порушення прав позивача, то висновки суду не ґрунтуються на законі , а тому окрему ухвалу слід скасувати.
Керуючись ст.ст. 303 ч. 1,312 ч. 1 п) 2 ЦПК України , апеляційний суд , -
ухвалив :
Апеляційну скаргу задовольнити
Окрему ухвалу Слов’янського міськрайонного суду від 17 вересня 2010 року скасувати..
Ухвала набирає чинності негайно та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до касаційного суду протягом 20 днів з дня проголошення.
Судді