Судове рішення #12314061

Справа № 2-а-3654/10

 

П О С Т А Н О В А

І  М  Е  Н  Е  М          У  К  Р  А  Ї  Н  И

02 грудня  2010 року          Деснянський районний суд м. Чернігова  в складі:

                                  головуючого судді   Рахманкулової І.П.,

                              при секретарі    Верещагіній А.О.,

                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов"язання вчинити певні дії, -

в  с  т  а  н  о  в  и  в :

21.10.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання неправомірними дій відповідача та зобов"язання  провести  перерахунок пенсії, як учаснику ліквідації  наслідків  аварії на ЧАЕС відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 16.02.2010 року з послідуючим перерахунком розміру вказаної пенсії в зв’язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком та провести виплату.

          У судове засідання позивач подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

          Представник відповідача у судове засідання не з»явився, подав  заперечення на позов.

Відповідно до поданих сторонами заяв та положень частини 1 ст. 41 КАС України, справа розглядається за відсутності сторін, без здійснення технічної фіксації.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 02 грудня 2010 року залишено без розгляду частину позовних вимог позивача про зобов»язання відповідача зробити перерахунок пенсії та стягнення недоплаченої пенсії  за період з 16.02.2010 року по 20.04.2010 року з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду за захистом своїх прав, передбаченого ст. 99  КАС України.

    Дослідивши матеріали справи, суд дійшов  висновку, що вимоги позивача щодо захисту порушеного права за період з 21.04.2010 року по 02.12.2010 року, тобто по день розгляду справи судом, підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом, позивач відноситься до І категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується  копією посвідчення та є інвалідом 3 групи. ( а.с.10-11).

    Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796 встановлює право осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на отримання державної (стаття 54) та додаткової (стаття 50) пенсії. Зазначеним Законом передбачено, що пенсія для інвалідів 3 групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути меншою за 6 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю для  цієї категорії громадян - 50 % мінімальної пенсії за віком.

Статтею 6 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлено, що у разі збільшення розміру  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, призначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок здійснюється з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на те, що основна і додаткова пенсія повинна нараховуватись у відповідності із постановами Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008 року та №530 від 28.05.2008 року.

Пунктом 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року внесені зміни до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані таким, що не відповідають Конституції України положення, зокрема п. 28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України.

Отже з 22.05.2008 року відновлена дія ст. ст. 49, 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при вирішенні цього спору, суд приходить до висновку, що при розрахунку державної та додаткової пенсії, передбаченої ст.ст.50, 54  Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", застосуванню підлягають розміри пенсії, визначені Законом, а не розміри, визначені постановою КМУ №654  та №530, якими керувався відповідач.

За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги позивача про визнання дій відповідача неправомірними та зобов"язання здійснення перерахунку і виплати пенсії підлягають задоволенню за період з 21.04.2010 року по 02.12.2010 року.

  Керуючись статтями 2, 3, 94,  158 - 163, 186 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

                                                                                             

            адміністративний позов задовольнити.

      Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі м. Чернігова щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1, починаючи з 21 квітня 2010 року по 02 грудня 2010 року у розмірах відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".    

Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 21 квітня 2010 року по 02 грудня 2010 року у розмірах відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з врахуванням змін мінімальної пенсії за віком та здійснити відповідні виплати за відрахуванням вже виплачених сум.

              Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.

    Апеляційна  скарга на  постанову  суду  подається протягом  десяти днів з дня її проголошення.

         С у д д я    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація