Справа № 2-13794/10
У Х В А Л А
Іменем України
«15» листопада 2010 року місто Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси С.О. Погрібний, розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до головного державного виконавця Саєнко О.П. Другого Приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про скасування розрахунку заборгованості по аліментам, –
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду з цивільним позовом до відповідачів про скасування розрахунку заборгованості по аліментах, складеного головним державним виконавцем Саєнком О.П. 17.03.2010 року, по виконавчому листу № 2-4244/06 від 14.04.2006 року, виданому Приморським районним судом м. Одеси; просила зобов’язати Другий Приморський відділ державної виконавчої служби зробити розрахунок та постановити розмір заборгованості у сумі 3 268,0 гривень.
Дослідивши позовну заяву, додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі має бути відмовлено з наступних підстав.
Позов подано у порядку цивільного судочинства, на обґрунтування свого права на звернення до суду позивач посилається на норми ЦПК України. Втім, при зверненні до суду позивачем невірно обраний порядок судового провадження, за яким має розглядатися зазначена справа.
У відповідності із ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Згідно з ч. 3 ст. 15 ЦПК України суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 обґрунтовує свої вимоги порушенням її прав при здійсненні виконавчих дій з виконання виконавчого листа, виданого на виконання рішення Приморського районного суду м. Одеси від 14.04.2006 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Таким чином, для зазначених правовідносин встановлений інший порядок судового провадження, аніж передбачений ч. 3 ст. 15 ЦПК України, а саме шляхом звернення до суду із відповідною скаргою.
Судом роз’яснюється, що, відповідно до ч. 2 ст. 384 Цивільного процесуального кодексу України, скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 122, 383 ЦПК України, СУДДЯ, –
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до головного державного виконавця Саєнко О.П. Другого Приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про скасування розрахунку заборгованості по аліментах.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
СУДДЯ С.О. ПОГРІБНИЙ