Судове рішення #12316613

                                                       

                                                          РІШЕННЯ    2- 7084/10

                                                       Іменем України

29 листопада  2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого – Чередниченко Н.П.

з участю секретаря  –  Чигир Т.Ф.  ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя , -

встановив:

У жовтні  2010  року позивач ОСОБА_1  звернулася  до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про поділ майна  , який мотивований тим , що  за час перебування ними в шлюбі було придбано квартиру АДРЕСА_1  ,загальною площею 68,30 кв.м. , ? частину якої позивачка просить визнати за нею на праві приватної власності , та ? частину визнати на праві приватної власності за відповідачем по справі .

В судовому засіданні  позивач  підтримав позовні вимоги, посилаючись на доводи та обставини, викладені в позовній заяві, та просив суд задовольнити позов.

Відповідач  в судовому засіданні  не визнав позовні вимоги позивачки , вказавши що дійсно квартира була придбана під час перебування сторін в шлюбі , однак не може підлягати поділу за варіантом запропонованим позивачкою .

Вислухавши пояснення позивачки та відповідача по справі  та дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає  задоволенню  з наступних підстав.

           Між позивачем  та відповідачем  по справі 14 грудня 1975 року укладено шлюб , який судом не розірвано .

    В судовому засіданні достовірно встановлено та не заперечено сторонами про те , що за період перебування у шлюбі між сторонами було придбане майно , а саме : трьохкімнатна квартира АДРЕСА_1  ,загальною площею 68,30  кв.м. , житловою 41,80 кв.м. . Власником якої є відповідач  ,  де зараз і проживають сторони по справі .

    Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).  Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Статтею 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Згідно з ч. 1  ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Згідно з ч. 3 ст. 368 ЦК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, а відповідно до ст. 372 ЦК України майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

    Судом достовірно  встановлено, що спірна квартира  була придбана під час шлюбу сторін і є їх  спільною  сумісною власністю.  

За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі,а спільне сумісне майно подружжя щодо якого існує спір необхідно розділити в рівних частках, виділити позивачу  у власність ? частини квартири АДРЕСА_1 ,. власником якої є  відповідач по справі та виділити відповідачу у власність ? частини вищевказаної квартири . .

Керуючись ст. ст. 60, 69, 70 ч. 1 СК, України, ст. 368 ч. 1, 372 ЦК України,  ст.ст.10, 50, 212, 213, 215 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1, загальною площею 68,30 кв.м. .

Припинити право власності ОСОБА_2 на ? частину квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 68,30 кв.м..

Визнати за ОСОБА_2 право власності на ? частину квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 68,30 кв.м..

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня  отримання копії цього рішення .

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційного скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація