РІШЕННЯ 2-7220 /10
Іменем України
03 грудня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва
в складі головуючого судді Чередніченко Н.П.
при секретарі Чигир Т.Ф.
з участю представника прокуратури Мельник І.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Орган опіки та піклування Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав ,-
Встановив :
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з зазначеним позовом мотивуючи свої вимоги тим , що вона з відповідачем по справі перебувала в зареєстрованому шлюбі .Від вказаного шлюбу у сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилася донька ОСОБА_4..Шлюб між сторонами було розірвано 05 лютого 2008 року .Після розірвання шлюбу відповідач участі у вихованні та утриманні доньки не приймав .Дівчинкою зовсім не цікавився .. Матеріальної та моральної підтримки з боку батька дитина не бачила , хоча ніхто цьому перешкод не чинив
В судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги за вищевказаними обставинами та просить суд позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки для дитини він не може і не хоче забезпечити нормального проживання , навчання та харчування . Ніякої ні матеріальної ні моральної підтримки з боку батька дитина не бачить , фактично стосунків між ними не існує , хоча жодних перешкод цьому немає .
Відповідач в судовому засіданні не заперечив проти задоволення позову та позбавлення його батьківських прав відносно доньки .
Представник третьої особи по справі – Служби у справах дітей Голосіївської РДА в м. Києві в судовому засіданні вимоги позову визнали та не заперечили проти їх задоволення , оскільки дійсно відповідач не виконує батьківських прав відносно своєї дитини .
Суд , заслухавши пояснення позивачки , відповідача по справі ,третьої особи , вивчивши матеріали справи , думку прокурора , який вважає , що позов підлягає задоволенню , оскільки відповідач по справі не бажає приймати участь у вихованні дитини ,не надає дитині підтримки , з наступних підстав.
Відповідно до ст..11 Закону № 2402 -111 сім»я є природним середовищем для фізичного , духовного , інтелектуального , культурного , соціального розвитку дитини , її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього . Кожна дитина має право на проживання сім»ї разом з батьками або в сім»ї одного з них та на піклування батьків . Право дитини на отримання належного сімейного виховання виникає у неї з моменту народження .
Відповідно до вимог ст.180 Сімейного Кодексу батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття .
У відповідності до ст. 164 СК України , батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав , якщо буде встановлено , що вони ухиляються від виконання своїх обов”язків по вихованню дітей чи зловживають батьківськими правами , жорстоко поводяться з дітьми , шкідливо впливають на дітей своєю аморальною , антигромадською поведінкою , а також якщо батьки є хронічними алкоголіками чи наркоманами .
Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб. Які не виконують батьківських обов»язків , і способом захисту прав та інтересів дитини .
В судовому засіданні достовірно встановлено , що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.8) . Згідно копії свідоцтва про народження дитини , її батьком є відповідач по справі.
В даний час неповнолітня дитина проживає спільно із своєю матір»ю , позивачкою по справі .
Ухилення відповідача від виконання своїх батьківських обов”язків по вихованню дитини стверджується Актом обстеження умов проживання (а.с.17 ) з якого вбачається , що дитина проживає з матір»ю та відчимом , де забезпечена всім необхідним , довідкою заборгованістю по аліментах (а.с.18 ) з якої вбачається , що відповідач тривалий час не сплачує аліменти на утримання доньки ; характеристикою зі школи ( а.с.22) , з якої вбачається , що навчанням дівчинки займається мати , батька в школі ніхто ніколи не бачив , про його існування не чув .
Сам відповідач в судовому засіданні вказав , що він не заперечує проти позбавлення його батьківських прав відносно доньки .
В зв”язку з наведеним суд прийшов до висновку , що вимоги позивача обгрунтовані , а тому підлягають задоволенню , оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено , що ОСОБА_3 від виконання своїх обов”язків по вихованню доньки - ухиляється , нехтує батьківськими правами ,не піклується про дитину , не приймає мір для вирішення питання визначення регламенту зустрічі з дитиною .
На підставі викладеного ,ст.с. 164 СК України та керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України , суд -
Вирішив :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа Голосіївська районна у м. Києві державна адміністрація , Прокуратура Голосіївського району м. Києва про позбавлення батьківських прав – задовольнити .
Позбавити ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_2 батьківських прав – щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом в розмірі 120 грн.та судовий збір в розмірі 8,50 грн.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано . Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не була подана в строк , встановлений ст.. 294 ЦПК України , рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя :