С права № 22ц-19884/2010р. Головуючий в 1 інстанції Смольняков О.О.
Категорія 24 Доповідач Хейло Я.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2010 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Новікової Г.В.
суддів Хейло Я.В., Осипчук О.Л.
при секретарі Яменко А.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Амвросіївського районного суду від 20 липня 2010 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
6 липня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання неправомірними дій, пов’язаних з відмовою у видачі технічних умов на відключення його квартири від системи центрального опалення будинку та покладання на відповідача обов’язку надати йому технічні умови на відключення, мотивуючи свої вимоги тим, що йому на праві власності належить квартира за адресою АДРЕСА_1. Він вирішив встановити у квартирі автономне опалення та звернувся до відповідача з метою отримати технічні умови на відключення його квартири від централізованого опалення, однак відповідач відмовив йому у видачі технічних умов на відключення, чим порушив його права. Просив суд визнати ці дії відповідача неправомірними та зобов’язати видати технічні умови на відключення квартири.
Рішенням Амвросіївського районного суду від 20 липня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач ставить питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про задоволення позовних вимог, оскільки вважає, що рішення суду не відповідає вимогам закону. Фактично відповідач порушив його права у сфері споживання послуг, які на теперішній час він не бажає отримувати. Компетентна комісія органу місцевого самоврядування надала йому дозвіл на відключення квартири та встановлення автономного опалення, проте відповідач безпідставно відмовляє у видачі технічних умов на відключення без посилання на будь-які нормативні акти, що забороняють видачу технічних умов. Вважає, що суд невірно визначив зміст його позовних вимог, які фактично зводяться до отримання технічної інформації щодо можливості та умов відключення, а не самого відключення квартири від послуг централізованого опалення.
В засіданні апеляційного суду позивач доводи апеляційної скарги підтримав та просив її задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши суддю – доповідача,позивача дослідивши матеріали цивільної справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін, якщо визнає, що суд 1-ї інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно із ст. 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі - Правилами), які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.
Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Згідно з п. 25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
«Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758, встановлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.
Відповідно з п. 2.1 Порядку Комісія вирішує питання відключення від мереж централізованого опалення житлового будинку (будинків), а не окремої квартири . У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку .
З матеріалів справи встановлено, що позивач є власником квартири за адресою м.Амвросіївка, вул.Свободи 13\13. Рішенням постійно діючої міжвідомчої комісії від 23 квітня 2010 року позивачу дозволено відключити належну йому квартиру від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води за умови, зокрема, отримання технічних умов Виробничої одиниці «Амвросіївкатепломережа».
Таким чином, відключення від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води можливе лише в тому разі, коли таке рішення підтримують усі власники й наймачі квартир багатоквартирного будинку, а технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування схемою теплопостачання, тоді як схема теплопостачання м. Амвросіївка не розроблена.
Судом встановлено, що об'єктом відключення від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води по цій справі є не весь багатоквартирний будинок, а лише квартира позивача, що знаходиться в цьому будинку.
Суд знаходить неспроможними доводи апеляційної скарги, в тієї частині , що питання про відключення квартири вже фактично вирішено компетентним органом, ніким не оскаржено та відповідач зобов’язаний за таких обставин видати технічні умови на відключення квартири, оскільки вони не відповідають вимогам закону та фактичним обставинам справи. Комісія дозволила відключити квартиру від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води лише за умови виконання певних вимог, в тому числі отримання технічних умов на відключення квартири позивача від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води від підприємства відповідача.
Проте, оскільки правові підстави для видачі технічних умов на відключення окремої квартири від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води у підприємства відповідача відсутні, суд обґрунтовано відмовив у задоволенні позовних вимог про визнання таких дій неправомірними та покладання обов’язку щодо їх видачі.
Таким чином, рішення суду відповідає нормам матеріального та процесуального права і підстав для його скасування немає.
Інші доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, не спростовують правових висновків суду та не належать до тих підстав, з якими діюче законодавство пов’язує можливість скасування або зміни оскаржуваного рішення.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314,315 ЦПК України, апеляційний суд,-
У х в а л и в :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Амвросіївського районного суду від 20 липня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий : Судді: