Справа 20075 Голов. в 1 інстанц. Янчук Т.О.
Категорія 47 Доповідач ЗубоваЛ. М.
Рішення
Іменем України
2 листопада 2010 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Зубова Л.М.
судді Могутова Н.Г. , Азевич В.Б.
секретар Метешко А.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3
про розірвання шлюбу
з апеляційною скаргою відповідача
на рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 10 серпня 2010 року
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали цивільної справи, апеляційний суд, -, -
в с т а н о в и в:
Рішенням Будьонніського районного суду м. Донецька від 10 серпня 2010 року позов задоволено, шлюб сторін розірвано, з чим не погодилась відповідач і у апеляційній скарзі посилалась на порушення вимог норм процесуального права , оскільки суд не не з’сував , з якого часу між сторонами фактично припинено шлюбні відносини, безпідставно дійшов висновку , що вони припинені у 2006 році при тому , що фактично це станося у 2010 році , що має правове значення для розрішення спору сторін про розподіл майна подружжя , яке мається у провадженні суду.
Апедяційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід задвоовльнити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 309 ч.1 п) 3 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи у апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст.. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному , повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Згідно ст. 109, 112 Сімейного Кодексу України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу , суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя і постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Розрішаючи спір , суд дійшов висновку про неможливість збереження шлюбу сторін, а тому розірвав його , з цього приводу доводи у апеляційній скарзі відсутні.
Разом з тим , приходячи до висновку , що фактично сім’я розпалась і припинені шлюбні відносини у листопаді 2006 року( а..с18), суд розрішив спір у відсутності сторін і фактично виходив з позовної заяви ( а..с3,17, 14,15), не з’ясувавши думку відповідача з цього приводу.
У засіданні апеляційного суду позивач визнав факт , що сторони припинили фактичні шлюбні відносини з проживанням однією сім’єю і веденням сумісного бюджету сторони у червні 2010року , цю обставину підтвердила і відповідач .
Відповдіно до ч. 1 ст.61 ЦК України обставини ,визнані сторонами та іншими особами , які беруть участь у справі , не підлягають доказуванню .
Оскліьки сторони визнали факт припинення фактичних шлюбних відносин у червні 2010 року , то рішення суду в цій частині слід змінити, та ввважати , що фактичні шлюбні відносини сторони прининили у червні 2010 року, в решті рішення суду не оскаржено.
Керуючись ст. ст. 309 ч.1 п)3ЦПК України, апеляційний суд, -
ви рішив :
Апеляційну скаргу задовольнити .
Рішення Будьоннівського районного суду м. Донецька від 10 серпня 2010 року змінити , ввважати , що фактичні шлюбні відносини сторони прининили у червні 2010 року.
В решті рішення суду залишити без змін.
Рішення набирає чинності негайно та може бути оскаржено у касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом 20 днів місяця з дня проголошення .
Головуючий: Судді