Справа № 1-40 16.03.2007року
ПОСТАНОВА
16 березня 2007 року Радивилівський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючого Кохно В.І.
при секретарі Гуменюк Г.В.
за участю прокурора Самсонової Н.О.
захисника ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Радивилів справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, не одруженого, на утриманні дітей не має, не працюючого, раніше судимого Радивилівським районним судом ІНФОРМАЦІЯ_2за ст.. 185 ч.3 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого від відбування покарання ІНФОРМАЦІЯ_3року згідно постанови Рівненського районного суду умовно-достроково на 1 рік 9 місяців, який вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ст..309 ч.І КК України,
встановив:
ОСОБА_2 будучи раніше судимим Радивилівським районним судом Рівненської області ІНФОРМАЦІЯ_2за ст.. 185 ч.3 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі, будучи звільненим від відбування покарання ІНФОРМАЦІЯ_3згідно постанови Рівненського районного суду умовно-достроково на 1 рік 9 місяців на шлях виправлення не став, вчинив нове суспільно-небезпечне діяння.
Так, в кінці жовтня місяця 2002 року в с.Опарипси Радивилівського р-ну ОСОБА_2 на присадибних земельних ділянках невстановлених громадян після збору врожаю зібрав залишки рослин снотворного маку-стебла маку з залишками коробочок, з метою виготовлення для себе наркотичного засобу і його вживання шляхом внутрішньовенної ін"єкції.
Придбаний особливо-небезпечний наркотичний засіб-соломку маку, вагою 177 грам (в перерахунку на суху речовину) ОСОБА_2 переніс до місця свого проживання в АДРЕСА_1 де в подальшому незаконно зберігав в хліві господарства для власного споживання без мети збуту.
09 жовтня 2006 року на кухні житлового будинку, що в АДРЕСА_1 ОСОБА_2 шляхом виварювання в розчиннику та екстракції з допомогою оцету виготовив з незаконно придбаного особливо небезпечного наркотичного засобу макової соломки - 2 мл. ацетильованого опію, який в подальшому вживав за два рази шляхом внутрішньовенних ін"єкцій.
Наркотичний засіб макову соломку, вагою 177 гр. (в перерахунку на суху речовину) після виварювання ОСОБА_2 викинув у мішки для сміття.
09 грудня 2006 року під час проведення огляду працівниками міліції за місцем проживання ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб - макову солому вагою 177 грам ( в перерахунку на суху речовину ), що згідно висновку експерта НОМЕР_1від ІНФОРМАЦІЯ_4, являється особливо небезпечним наркотичним засобом і є маковою соломою вагою 76 г., 101 г., обіг яких заборонено.
Факт скоєння суспільно-небезпечних діянь ОСОБА_2 доводиться всіма матеріалами справи та зібраними доказами.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 вказала на те, що їй відомо ОСОБА_2 раніше вживав наркотичні засоби шляхом внутрішньовенних ін"єкцій. Коли вона повідомила ОСОБА_2, що працівники міліції ІНФОРМАЦІЯ_5в їх помешканні, що в АДРЕСА_1 виявили та вилучили макову соломку, шприци, посуд, пластикові пляшки (бульбулятори) то ОСОБА_2 повідомив, що всі вищевказані предмети належать йому. Під час проведення відтворення обстановки та обставин події в ході проведення якого ОСОБА_2 повідомив, що стебла рослин маку з коробочками він назбирав на присадибних земельних ділянках жителів с.Опарипси ще в 2000 році і в дальнійшому зберігав дану макову соломку в хліві господарства, що в АДРЕСА_1 для власних потреб. З даної макової соломки він виготовив наркотичний засіб, який вживав самостійно шляхом внутрішньовенних ін"єкцій. Під час розмови ОСОБА_2 скаржився їй на головні болі, був переляканий, інколи говорив, що йому чуються якісь голоси, які погрожують його вбити. Побоюючись за здоров"я ОСОБА_4 вона разом з ним ходила в Радивилівську ЦРЛ, оскільки він сам боявся туди йти. Він -ОСОБА_2 повідомив їй, що він хоче вилікуватись від наркотичної залежності, щоб жити повноцінним життям.
В ході проведення відтворення обстановки та обставин події ОСОБА_2 на місці показав і розповів при яких обставинах скоїв суспільно-небезпечні діяння (а.с.175-176).
Із протоколу зважування макової соломки вбачається, що вага її становить відповідно 176г. та 256г. (а.с. 15-16).
Протоколом огляду місця події встановлено, що місцем скоєння суспільно-небезпечного діяння є місце проживання ОСОБА_2, що в АДРЕСА_1 де було виявлено та вилучено макову соломку, шприци, посуд з нержавіючої сталі, деформовані пляшки з фольгою для куріння коноплі, скляні пляшки з під розчинника, дві пластикові пляшки з рідиною (а.с.5-12).
Висновком фізико-хімічної експертизи НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року встановлено, що представлена на дослідження речовина рослинного походження коричневого кольору має анатомо-морфологічні ознаки рослин мак снотворний, містить наркотичні речовини (морфін, кодеїн ) і є маковою соломою вагою 76г., 101г., в перерахунку на суху речовину.
Згідно з „Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів" макова солома відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено (а.с.71-74).
Довідкою з Радивилівської ЦРЛ встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в лікаря - нарколога з приводу психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання наркотиків (а.с. 145).
Згідно медичної довідки ОСОБА_2 страждає на психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів, стан активної залежності (а.с.148).
Зібрані перевірені в судовому засіданні докази підтверджують, що суспільно-небезпечні діяння як незаконне виготовлення, придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту передбачене ст.309 ч.І КК України, мало місце.
Із висновку судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 на момент вчинення інкримінованого йому злочину страждає емоційно нестійкими розладами особистості; обтягненими вживанням наркотичних засобів, розлади психіки не мали характеру хронічного психічного захворювання і не позбавляли його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. На даний час внаслідок вживання наркотичних засобів в ОСОБА_2 наявні психотичні розлади, що позбавляють його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, з приводу чого він потребує примусового амбулаторного лікування (АППД) (а.с.110-117).
Сукупність наведених доказів дають суду підстави зробити висновок, що ОСОБА_2 суспільно-небезпечні дії вчинив в стані неосудності, а тому відповідно до ст..94 ч.І п.1 КК України не підлягає кримінальній відповідальності.
Проте враховуючи, що ОСОБА_2 за своїм психічним станом не становить загрози для суспільства, але потребує лікування до нього слід застосувати примусові заходи медичного характеру як надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем проживання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 93, 94 КК України, ст.ст.416, 419, 421 КПК України, суд
постановив:
Застосувати відносно ОСОБА_2 примусовий захід медичного характеру шляхом надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, за місцем проживання.
Міру запобіжного заходу до вступу постанови в законну силу ОСОБА_2 залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: (а.с.22-23) знищити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області на протязі 15 діб з дня її оголошення.