Копія: Справа №2-а-1145/2010р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2010 року суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Літвіненко Т.Я. розглянувши в письмовому провадженні в місті Первомайську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС з ОАТ м. Первомайська та Первомайського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області Підлубного Володимира Сергійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ДПС з ОАТ м. Первомайська та Первомайського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області Підлубного Володимира Сергійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
В позовній заяві позивач вказує, що 28.09.2010р. на автомобілі марки «Мітцубіши», державний номер НОМЕР_1, він рухався в м. Первомайську Миколаївської області по вул. Київській. Під’їжджаючи до регульованого перехрестя вул. Київська з вул. Т.Слави він зупинив автомобіль перед дорожньою розміткою «стоп-лінія». Коли автомобіль розпочав рух, його зупинив відповідач, який повідомив, що він перетнув дорожню розмітку 1.12 ПДР України «Стоп-лінія», чим допустив порушення п. 16.3 Правил дорожнього руху України.
Він пояснив відповідачу, що не порушував правила дорожнього руху, однак не зважаючи на пояснення, відповідач склав відносно нього протокол та виніс постанову, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 425 грн.
Вважає, що постанова винесена неправомірно та підлягає скасуванню, оскільки правопорушення він не скоював.
Позивач в судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій позов підтримав, просив його задовольнити та справу розглядати без його участі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про отримання листа. Причини неявки не відомі. Клопотання до суду не надходили.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Отже, враховуючи вище викладене, суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження відповідно до ч.6 ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до протоколу серії ВЕ1 № 054688 та постанови ВЕ № 252680 про адміністративне правопорушення від 28.09.2010р., винесених відповідачем, ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Мітцубіши», державний номер НОМЕР_1, в м. Первомайську Миколаївської області по вул. Київській та під’їжджаючи до перехрестя вул. Київської та вул. Т.Слави, який регулюється світлофором, перетнув суцільну лінію дорожньої розмітки 1.12 ПДР України, чим допустив порушення п.16.3 Правил дорожнього руху України, тобто вичинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 122 КУпАП та його було піддано штрафу в розмірі 425 грн. (а.с. 2,3).
Згідно з п. 1.12 розділу 34 ПДР України дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) – вказує місце, де водій повинен зупинитись за наявності знака 2.2. або при сигналі світлофора чи регулювальника, що забороняє рух.
Відповідно до п. 16.3 ПДР України у разі необхідності надання переваги в русі трансопртним засобам, які рухаються по перехрещуваній дорозі, водій повинен зупинити транспортний засіб перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією), світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо вони відсутні – перед краєм перехрещуваної проїзної частини, не створюючи перешкод для руху пішоходів.
В позовній заяві позивач вказував, що під’їжджаючи до регульованого перехрестя він зупинив автомобіль перед стоп-лінією та її перетнув. Вважає, що він діяв відповідно до Правил дорожнього руху України, отже правопорушення не вчиняв.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
Відповідач в судове засідання не з’явився та будь-які докази, які б спростували пояснення позивача та підтверджували правомірність складеного протоколу та винесеної постанови, суду не надав.
З протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 2) вбачається, що жодного пристрою, який би зафіксував викладене у протоколі, відповідач не застосовував, свідків не зазначив.
На підставі вище викладеного, суд приходить до висновку про те, що постанова про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, винесена з порушенням вимог ст. 280 КУпАП, оскільки відповідач не з`ясував обставини справи, та є протиправною, отже підлягає скасуванню, а адміністративна справа - закриттю на підставі ст. 247 ч.1 КУпАП за відсутності в діях останнього складу адміністративного правопорушення, оскільки відповідачем не надано суду достатньо доказів, які б вказували на наявність у діях позивача складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 158, 159, 162, 163, 167 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Постанову серії ВЕ № 252680 по справі про адміністративне правопорушення від 28.09.2010р, винесену інспектором ДПС з ОАТ м. Первомайська та Первомайського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області Підлубним Володимиром Сергійовичем про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП, скасувати.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова набирає законної сили з дня її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис
Копія вірна: СУДДЯ:
Постанова набрала законної сили 21.10.2010 р. Оригінал постанови знаходиться в Первомайському міськрайонному суді Миколаївської області у справі №2-а-1145/2010р.
СУДДЯ: