- позивач: Янченко Станіслав Валерійович
- відповідач: Янченко Тетяна Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
29.08.2024 Єдиний унікальний номер 205/11064/24
Провадження № 2/205/4031/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2024 року місто Дніпро
Ленінський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Дорошенко Г.В.,
за участю секретаря судового засідання Мальцевої І.О.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м. Дніпропетровська звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів на утримання дитини у зв`язку зі зміною місця проживання дитини.
В прохальній частині позову ОСОБА_1 просив суд забезпечити позов шляхом зупинки виконавчого провадження ВП №72442116 про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання малолітньої дитини, сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходу) батька, щомісячно, але не менш 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, на користь матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Суд, дослідивши подану заяву, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст.150 ЦПК України заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Статтею 151 ЦПК України визначено вимоги до заяви про забезпечення позову.
Так, відповідно до ч. 1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Проте, в порушення вказаних вимог заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін, не містить ціну позову, не містить обґрунтування необхідності забезпечення позову та не містить жодних пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення, зокрема, щодо необхідності та доцільності зустрічного забезпечення.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установити у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі на 1 січня для працездатних осіб - 3028 гривні.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів встановлюється ставка судового збору на рівні 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить станом на дату подачі - 605,60 грн.
Позивачем ОСОБА_1 до заяви долучено квитанцію №65 від 20.08.2024 року про сплату судового збору в розмірі 536,80 грн., тобто не в повному обсязі, що свідчить про невиконання заявником вимог ч.6 ст.151 ЦПК України.
Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За викладених обставин суд дійшов висновку про необхідність повернення заяви про забезпечення позову заявнику на підставі ч.10 ст.153 ЦПК України у зв`язку із тим, що заява про забезпечення позову подана без додержання вимог ст.151 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ст.7 ч.ч.1, 2 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, зокрема, в разі повернення заяви. З цієї підстави судовий збір повертається в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що позивачем при зверненні до суду із заявою про забезпечення позову було сплачено судовий збір в розмірі 536,80 гривень, однак даною ухвалою суду заяву про забезпечення позову повернуто, що за змістом норм Закону України «Про судовий збір» зумовлює виникнення у заявника права на повернення сплаченого ним судового збору в повному обсязі, суд дійшов висновку про необхідність повернення заявнику судового збору у вищевказаному розмірі.
Керуючись ст.ст.133, 149-151, 153, 258, 261, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявнику.
Повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) суму сплаченого судового збору відповідно до квитанції № 65 від 20.08.2024 року в розмірі 536,80 (п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Г.В. Дорошенко
- Номер: 2/205/4031/24
- Опис: про припиненння стягнення аліментів у зв'язку зі зміною місця проживанння дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 205/11064/24
- Суд: Ленінський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Дорошенко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2024
- Дата етапу: 27.08.2024
- Номер: 2/205/4031/24
- Опис: про припиненння стягнення аліментів у зв'язку зі зміною місця проживанння дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 205/11064/24
- Суд: Ленінський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Дорошенко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2024
- Дата етапу: 30.08.2024
- Номер: 2/205/4031/24
- Опис: про припиненння стягнення аліментів у зв'язку зі зміною місця проживанння дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 205/11064/24
- Суд: Ленінський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Дорошенко Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2024
- Дата етапу: 05.12.2024