Справа № 22Ц-1297/2007 р. Головуючий в 1 інстанції Войнаренко Л.Ф.
Категорія 40 Доповідач Корзаченко І.ф.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2007 року колегія судової палати в цивільних справах
Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Лащенка В.Д.
суддів Корзаченко І.Ф., Червінко К.С.
при секретарі Левочко І.Я.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Вишгородського районного суду від 26 лютого 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Людмила LG», треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,
встановила:
Позивачка ОСОБА_1 в апеляційній скарзі просить скасувати ухвалу Вишгородського районного суду від 26 лютого 2007 року, якою її позовна заява залишена без розгляду. Апелянт посилається на порушення судом норм процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.
Залишення позовної заяви без розгляду суд обгрунтував тим, що позивачка 15 лютого 2007 року не з»явилась в судове засідання, направила суду заяву про відкладення розгляду справи у зв»язку з її перебуванням у відрядженні. 26 лютого 2007 року позивачка в судове засідання не з'явилась, про час розгляду справи повідомлена, про причини неявки суд не повідомила.
З висновком суду не можна погодитись, оскільки він не грунтується на законі та матеріалах справи.
Відповідно до ч.З ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
У справі відсутні відомості про вручення позивачці судової повістки на 26 лютого 2007 року.
Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд відкладає розгляд справи у разі неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких нема відомостей, що їм вручені судові повістки.
Оскільки позивачка не повідомлена про час розгляду справи на 26 лютого
2007 року, то суд не мав підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Оскільки ухвала постановлена з порушеням норм процесуального права, то її необхідно скасувати.
Керуючись ст.ст. 312, 315 ЦПК України, колегія,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу задоволити. Ухвалу Вишгородського районного суду від 26 лютого 2007 року скасувати і справу передати для розгляду до того ж суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.