Справа №2-4170/2010 Категорія 4
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року Богунський районний суд міста Житомира у складі:
головуючого судді - Полонця С.М.,
при секретарі с/з – Зінчук М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа – Комунальне підприємство «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради про перерозподіл ідеальних часток в праві спільної часткової власності на нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просить змінити ідеальні частки у спільній частковій власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 на дійсні у даний час, посилаючись на те, що сторони є співвласниками даного будинковолодіння. Позивачем за рішенням міської ради оформлено право власності на самочинно збудовані прибудови до своєї частини будинку, а тому відповідно змінилися ідеальні частки власності сторін у цьому будинку. У зв'язку з тим, що вирішити питання про зміну ідеальних часток між співвласниками у добровільному порядку неможливо, позивач просить вирішити це питання в судовому порядку.
В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві, просила їх задовольнити.
Відповідачі та представник третьої особи в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили, а тому суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідачів на підставі наявних у справі даних та доказів згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача та дослідивши докази по справі, з урахуванням меж заявлених позовних вимог, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що позивачу на праві спільної часткової власності належить 24/100 ід. часток житлового будинкуАДРЕСА_1, відповідачам: ОСОБА_2 – 24/100 ід. часток, ОСОБА_4 – 21/100 ід. часток, ОСОБА_3 – 21/100 ід. часток та ОСОБА_5 – 10/100 ід. часток вказаного будинковолодіння.
Рішенням виконкому Житомирської міської ради №65 від 27.01.2005 року дозволено прийняття в експлуатацію двоповерхову прибудову до будинку по АДРЕСА_1 з надбудовою мансардного поверху загальною площею 168,7 кв.м., що складається з трьох житлових кімнат площею 41,7 кв.м. та підсобних приміщень площею 127 кв.м. на власника частки домоволодіння ОСОБА_1.
З урахуванням проведеної прибудови, розмір частки, що належить позивачу, збільшився, у зв'язку з чим змінилися ідеальні частки сторін у спільній власності.
Зі змісту довідки-розрахунку КП «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради, розміри ідеальних часток в спільному праві сторін на домоволодіння після проведеної позивачем прибудови складають: у позивача - 78/100 ідеальних часток, у відповідачів: ОСОБА_2 – 6/100 ід. часток, ОСОБА_4 – 5/100 ід. часток, ОСОБА_3 – 5/100 ід. часток та ОСОБА_5 – 6/100 ід. часток .
У зв'язку з тим, що відповідачі не надали свою згоду для зміни розмірів ідеальних часток, питання не було вирішене в адміністративному порядку КП «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради.
На підставі викладеного, позивач відповідно до ст. 357 ЦК України вправі вимагати через суд визначення нових ідеальних часток будинку, оскільки поліпшення спільного майна зроблені за його кошти, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна.
Керуючись ст.357 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 61, 169, 209, 212, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Змінити ідеальні частки в спільній частковій власності на житловий будинок АДРЕСА_1 шляхом закріплення нових розмірів: за ОСОБА_1 – 78/100 ідеальних часток, за ОСОБА_2 – 6/100 ідеальних часток, ОСОБА_4 – 5/100 ідеальних часток, ОСОБА_3– 5/100 ідеальних часток та ОСОБА_5 – 6/100 ідеальних часток.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: