Судове рішення #12339753

                                                                                                                   

                                                                                                                  Справа № 2-308/2010 р.

                                                  Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                       ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 жовтня  2010 р.                                                                      смт.Печеніги

                 

                            Печенізький районний суд Харківської області

у складі : головуючого – судді Смирнова В.А.

             за участю секретаря –   Меденець Т.С.  

розглянувши в відкритому судовому засіданні  в залі суду в смт. Печеніги цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  розірвання шлюбу,

                                                  в  с  т  а  н  о  в  и  в :    

ОСОБА_1 звернувся  до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якій  зазначає, що  він перебуває з відповідачкою в зареєстрованому шлюбі з 28.01.1989 року. Шлюб у обох перший.

      Від сумісного життя мають  дитину -  сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1

          Причина розірвання шлюбу, як вказує позивач, полягає в тому, що подружнє життя останній час стало тягарем. Фактичні взаємини із дружиною не можна вважати  за взаємини подружжя. Позивач вказує, що подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечить інтересам кожного з їх родини. Вважає, що майнових суперечок при розірванні шлюбу їх родина має можливість уникнути. Позивач також вказує, що син ОСОБА_3 достатньо доросла людина, яка сама визначить з ким з батьків буде жити в подальшому.

      Просить суд розірвати шлюб між ним та ОСОБА_2

        Позивач в  судовому засіданні позов підтримав  в повному обсязі, та суду пояснив, що спору про розділ житла та майна з його боку  не має,  на примирення не згоден, шлюбні відносини остаточно закінчені в серпні 2010 року, утримувати дитину  він буде добровільно. Проти стягнення з нього  держмита в дохід держави за реєстрацію розірвання шлюбу в органах  РАЦС не заперечує.

           Відповідачка в  судовому засіданні   не заперечувала проти позовних вимог позивача, та суду пояснила, що спір про розділ майна  та житла можливо виникне і буде вирішуватись в судовому порядку . Просила  суд після розірвання шлюбу залишити їй прізвище “ОСОБА_2”.

Вислухавши позивача, відповідачку,  дослідивши надані сторонами письмові матеріали справи, оцінивши зібрані докази, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обгрунтовані, не суперечать законодавству, та підлягають задоволенню. До такого висновку суд прийшов виходячі з наступного.

           Згідно свідоцтва про одруження серія НОМЕР_2,  виданого 28 вересня 2007 року ( повторне),  зареєстрованого Печенізькою селищною радою Харківської області сторони по справі перебувають у шлюбі з 28 січня 1989 р., актовий запис № 05. ( а.с.7).

        Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1,  виданого 29.08.2001 р., зареєстрованого відділом реєстрації актів громадянського стану Печенізького районного управління юстиції Харківської області – ОСОБА_3 народився 20.05.1995 р., актовий запис № 15, його  батьками є ОСОБА_1 та ОСОБА_2. ( а.с.14).

    Згідно паспорта громадянина України, серія НОМЕР_3, виданого Печенізьким РВ  УМВС У в Харківській області 24.04.1998р. – ОСОБА_1 народився  ІНФОРМАЦІЯ_3 в смт. Печеніги. ( а.с.5-6).

    Згідно довідки № 5317 від 24.09.2010р., виданої СГІРФО Печенізького РВ ГУМВСУ в Харківській області – ОСОБА_2 значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 з 10.06.2003 р. ( а.с.12).

Шлюб у сторін перший, майновий та житловий спір з боку позивача відсутній,  сумісного господарства сторони не ведуть. Шлюбно-сімейні відносини закінчені в серпні 2010 року, що підтверджується поясненнями сторін, які вони надали в судовому засіданні, а також позовною заявою (а.с.3 ). Між сторонами повністю втрачені почуття  кохання та поваги, утримувати дитину позивач буде добровільно .

 За таких обставин суд вважає, що подальше сумісне життя подружжя та збереження шлюбу протиречить їх інтересам та інтересам їх дитини, шлюб повинен бути розірваний.    

          На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 4-8, 10,11,60, 88, 209, 212-215, 218  ЦПК  України зі змінами, внесеними Законом України “ Про судоустрій та статус суддів” від 07 липня 2010 року № 2453 -УІ , ст.ст.105,110-115 Сімейного кодексу  України, суд-

                                                  В  И  Р  І  Ш  И  В:

        Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2,  (дошлюбне прізвище Бєляєва), ІНФОРМАЦІЯ_2., зареєстрований  Печенізькою селищною радою Харківської області,  про що в книзі реєстрації  шлюбів зроблено відповідний актовий запис за  № 05 від 28 січня 1989 р.

    Після розірвання шлюбу  відповідачці по справі залишити прізвище – ОСОБА_2.

    Копію рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану по Печенізькому району Харківської області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян  та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

        Стягнути з ОСОБА_1 держмито в дохід держави за реєстрацію розірвання шлюбу в органах  РАЦС в сумі 10 (десять) грн.

    ОСОБА_2 від подальших витрат по справі – звільнити.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області  протягом десяти днів  з дня проголошення рішення .

Суддя:  підпис.

Копія вірна. Суддя:                                                                                                  Смирнов В.А.

 

     

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація