Судове рішення #12342272

Справа № 2а-4599/10/0308

ЛУЦЬКИЙ   МІСЬКРАЙОННИЙ   СУД   ВОЛИНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

2010 року листопада 30 дня                                                                            місто Луцьк

Суддя Луцького міськрайонного суду Іщук Л.П.,  розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку про визнання відмови у перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,

 

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку про визнання відмови у перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Луцьку як одержувач пенсії за віком. 13.01.2010 року звернувся до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії з врахуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2009 рік.

Відповідачем відмовлено їй, посилаючись на те, що такий перерахунок можливий відповідно до підпункту 11 постанови КМУ від 28.05.2008 року за №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" тільки із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197 грн. 91 коп.), а не аналогічного показника за 2009 рік (1650 грн. 43 коп.).

Просить суд визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку у проведенні перерахунку пенсії та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити пенсію відповідно до ст.ст. 40-42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2009 рік з 01.01.2010 року.

 Відповідно до ст. 1832 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку скороченого провадження.

 В поданих суду письмових запереченнях відповідач просить відмовити в задоволенні позову, вважаючи їх безпідставними та посилається на постанову Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Луцьку та отримує пенсію за віком. Після призначення пенсії позивач продовжує працювати.

13.01.2010 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку із заявою про перерахунок призначеної пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з більшого стажу і заробітку.

Як вбачається з матеріалів справи, розмір пенсії ОСОБА_1 було перераховано на підставі підпункту 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", але при перерахунку пенсії відповідачем було взято коефіцієнт заробітку працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік - 1197,01 грн., а не за 2009 рік, який становить 1650,43 грн.

 Статтею 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням показників заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та абз. 4 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" від 28 травня 2008 року № 530, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше, ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за період страхового стажу зазначені в ч. 1 ст. 40 цього ж Закону із урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Статтею 52 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" передбачено, що розміри державних  соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Закон України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (що має таку ж юридичну силу як і Закон України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування") у наведеній нормі відсилає до відповідних законів України. Тобто, у даному випадку застосовується спеціальний закон, яким передбачається порядок проведення перерахунку пенсій - Закон України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".    

Отже, враховуючи, що положення ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є чинними у 2010 році, позивач звернувся за перерахунком 13.01.2010 року, перерахунок пенсій позивачу повинен бути проведений згідно вимог даного Закону, тобто із заробітної плати за період страхового стажу із урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсій, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.    

Оскільки позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку 13.01.2010 року про перерахунок пенсії, то відповідно до вищезазначених норм матеріального права, відповідач зобов'язаний був врахувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а саме за 2009 рік.

Посилання відповідача у своїх запереченнях, що рішення про відновлення дії норми ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в попередній редакції не приймалось, суд не бере до уваги, оскільки визнання неконституційними положень ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (зі змінами, внесеними Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України") автоматично відновлює дію попередніх норм, які регулювали порядок перерахунку пенсій.

Таким чином, суд вважає, що дії відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, є протиправними, а тому слід зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 71, 99, 159, 163, 167, 1832 КАС України, на підставі ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року за № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, суд

 п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати відмову управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку Волинської області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2009 рік неправомірною.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний 2009 рік з 01.01.2010 року відповідно до ст.ст. 40-42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання  відповідачем її копії.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя                                                                                                                      Л.П. Іщук

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація