копія
Справа №1-215/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 04 07 Кіровський районний суд
Кіровограда
В складі головуючого Солопова Ю.О.
Секретарі Майстренко І. А.
Прокурора Соломонове М.Г.
Розглянув в відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді кримінальну справу відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець Кіровограда, українець, гр.-н України освіта вища, одружений, має сина 13 років., не має судимості, працює директор ТОВ « Дельта-Плюс», прож Кіровоград АДРЕСА_1, обвинуваченого за ч 1 ст. 222 КК України з постановою про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку зі зміною обстановки,
ВСТАНОВИВ
31.08.1999 року створено підприємство «Добробут-Сервіс». Засновником вказаного підприємства являвся Союз організації інвалідів. Відповідно до установчих документів підприємства основними напрямками його діяльності були оптова торгівля паливно-мастильними матеріалами та продуктами нафтоперероблення. На початку 2000 року директором вказаного товариства був призначений ОСОБА_1
В подальшому, ОСОБА_1 09.03.2000 року звернувся з листом №42 до Кіровоградської філії АКБ "Укрсоцбанк" про надання кредиту в сумі 500000,00 грн. для придбання паливно-мастильних матеріалів та надав анкету позичальника (згідно встановленої АКБ "Укрсоцбанк" форми), в якій ознайомився з відповідальністю про шахрайство з фінансовими ресурсами, тобто зі змістом статті 148-5 КК України, довідки про відсутність заборгованості в інших банках та бізнес-план з техніко-економічним обґрунтуванням.
При цьому ОСОБА_1 усвідомлюючи, що наявного у підприємства «Добробут-Сервіс» майна не достатньо для належного забезпечення кредиту, вирішив надати до банку завідомо неправдиву інформацію щодо наявності заставного майна. З цією метою ОСОБА_1 запропонував в заставу паливно-мастильні матеріали, які згідно договору зберігання від 01.02.00, знаходилися на АТЗТ "Кіровоградасфальтобетон", достовірно знаючи при цьому про відсутність майна, яке ним пропонується в заставу.
При цьому ОСОБА_1 надав до Кіровоградської філії АКБ «Укрсоцбанк» надав до вказаної банківської установи завідомо неправдиві документи, а саме накладні, відповідно до яких підприємству «Добробут-Сервіс» поставлено бензин А-95 в кількості 300 тон на суму 570000,00 грн, бензин А-95 наявності в кількості 100 тон та дизельне пальне в кількості 150 тон на загальну суму 1035000,00 грн, які зберігалися на АТЗТ "Кіровоградасфальтобетон". При цьому вказані товарно-матеріальні цінності по бухгалтерському обліку ПП "Добробут-сервіс" не оприбутковувались.
2
На підставі наданих до банку завідомо фіктивних документів Кіровоградська філія АКБ "Укрсоцбанк" відкрила підприємству «Добробут-сервіс» кредитну лінію на загальну суму 500000,00 грн, строком на один рік.
В подальшому, після визнання за ініціативою Кіровоградської філії АКБ «Укрсоцбанк» підприємство «Добробут-сервіс» визнано банкрутом в зв'язку з недостатністю майна для погашення кредитних зобов'язань.
Своїми умисними протиправними діями, які виразились в наданні службовою особою суб'єкта господарської діяльності до банківської установи завідомо неправдивої інформації з метою отримання кредитів, ОСОБА_1 скоїв злочин, передбачений ч.І ст.222 КК України.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений, визнав факт скоєння злочину, хоча пояснив, що він це робив неумисно, а надав банку документи для отримання кредиту, яки не перевірив, оскільки довіряв особі яка складала документи. Звичайно після того , як він не виплатив кредит. То банк забрав усе майно яке було вказано в якості застави при отриманні кредиту. Також пояснив, що він повністю погоджуються на тих обставинах, злочину, яки вказані в постанові прокурора., та просить суд припинити відносно нього кримінальну справу, оскільки закінчилися строки давності.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, який підтримав своє подання, та наполягав на припиненні кримінальної справи. Суд, незважаючи на те що з деякими підставами кваліфікації та перекваліфікації злочину, припинення кримінальних справ по деяким епізодам, та строкам досудового слідства, суд погодитись не може, оскільки вважає що дії обвинуваченого необхідно кваліфікувати по більш тяжким злочинам. Але орган державного обвинувачення не бажає притягувати обвинуваченого по іншим статтям кримінального кодексу України, а сам суд не має права погіршити становище обвинуваченого. Таким чином суд вимушений виходити з того обвинувачення яке пред'явлено особі.
Тобто враховуючи те що, ОСОБА_1 пред'явлено обвинувачення за чі ст. 222 КК України, то суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 12 КК України, злочин передбачений ч 1 ст. 222 КК України не відноситься до категорії тяжких злочинів, ОСОБА_1 не має судимості, характеризується позитивно, вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, за яке передбачено максимальне покарання до 3 років обмеження волі, але з часу скоєння злочину минуло, більше 7 років. То в даному випадку провадження по справі підлягає закриттю, згідно ст. 49 КК України. Керуючись ст.49 КК України, ст.7-1 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу №1-215 за обвинуваченням ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.І ст.222 КК України закрити у зв'язку з закінченням строків давності, звільнивши ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 підписку по невиїзд скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду на протязі 7 днів через суд першої інстанції.
Суддя підпис Ю.О. Солопов
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровського районного суду
Кіровограда Солопов