Судове рішення #1234323
Спр

Спр.№2-592/2007р.

РІШЕННЯ

Ім'ям     України

10 квітня 2007 року                                      Бершадський районний суд

Вінницької  області

В складі головуючого                                                               Зайцева М.П.

при      секретарі                                  Дмитрук Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «АК Вінницяобленерго» Бершадських електромереж» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди спричиненої без обліковим використанням електроенергії,-

встановив:

ВАТ „АІС'Вінницяобленерго" Бершадських електричних мереж звернулось з позовом до ОСОБА_1. про відшкодування шкоди спричиненої безобліковим використанням електроенергії в розмірі 8236 грн. 62 коп., на тій підставі, що ОСОБА_1. безобліково використовував електроенергію шляхом самовільного підключення трьохфазного вводу до повітряних електроліній Бершадських електромереж та без оформлення на те відповідних документів, та добровільно не бажає відшкодувати заподіяну шкоду.

В судовому засідання представник Бершадських електричних мереж Загородній О.А. позов підтримав і просить його задовільнити.

Відповідач ОСОБА_1. позов визнав частково, просить зменшити розмір відшкодування в зв'язку з важким матеріальним станом, пояснює, що дане порушення здійснив внаслідок збігу тяжких сімейних обставин, він ніде не працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, дружину та мати, яка являється інвалідом II групи, має незадовільне майнове становище.

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Згідно ст. 1166 ч.І ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим майновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. заподіяна особі або майну громадянина, а також шкода, заподіяна організації підлягає відшкодуванню особою, яка заподіяла шкоду, у повному обсязі, за винятком випадків, передбачених законодавством України.

 

2

На підставі ст. 1193 ч. 4 ЦК України суд може зменшити розмір відшкодування шкоди завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано вчиненням злочину.

Як видно з матеріалів справи ОСОБА_1. безобліково використовував електроенергію шляхом самовільного підключення трьохфазного вводу до повітряних електроліній Бершадських електромереж, заподіявши згідно розрахунку Бершадським ЕМ шкоду в розмірі 8236 грн. 62 коп., але враховуючи його важкий матеріальний стан, і те, що він ніде не працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, дружину та мати, яка являється інвалідом II групи, має незадовільне майнове становище і стягнення шкоди в повному розмірі є неможливим і поставить відповідачку в дуже тяжке становище, то суд рахує, що позов підлягає задоволенню частково в розмірі 1000 \ тисяча\ грн.

Керуючись ст.ст. 1166 ч.І, 1193 ч.4 ЦК України, ст.ст. 15, 30, 62, 75, 202, 203 ЦПК України, суд

рішив:

Позов задоволити частково. Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ "АК Вінницяобленерго" Бершадських електромереж м.Бершадь Вінницької області 1000 \ тисяча\ грн. шкоди спричиненої безобліковим використанням електроенергії.

Стягнути з ОСОБА_1 держави 51 гривню державного мита.

Стягнути з ОСОБА_1 30 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, на користь держбюджету Бершадського району банк одержувач - ГУДКУ у Вінницькій області м.Вінниця МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701172, р\р 31212259700041.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом 10 днів з дня його проголошення не подана заява про апеляційне оскарження та якщо протягом 20 днів після подання заяви, не подана апеляційна скарга.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом

подачі на протязі 10 днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження

та на протязі 20 днів з дня подачі заяви шляхом подачі апеляційної скарги, або в

порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.                                   

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація