Справа №22ц-3043/10 Головуючий в 1 інстанції:
Сапронова Л.В.
Категорія № 57
Доповідач: Приходько Л.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року липня місяця 01 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
головуючого Кузнєцової О.В.
суддів Бездрабко О.В.
Приходько Л.А.
при секретарі Шевардіній К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради на постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 24 лютого 2010 року в справі
за позовом
ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради про стягнення щорічної допомоги на оздоровлення
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Новокаховського міського суду Херсонської області від 24 лютого 2010 року позов задоволений. Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради на користь ОСОБА_3 щорічну компенсаційну виплату на оздоровлення за 2005-2009 роки, встановлену ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 8658грн.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить судове рішення скасувати та постановити нове рішення.
Заперечуючи проти апеляційної скарги ОСОБА_3 зазначив, зазначив, що, постанова, на її думку є законною та обґрунтованою, просить апеляційну скаргу відхилити, судове рішення залишити без змін.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах, визначених ст. 303 ЦПК України , колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Як встановлено судом ОСОБА_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильськів АЕС 1 категорії, його визнано інвалідом ІІІ групи за захворюванням, яке пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи. У період з 2005 року по 2009 рік відповідачем виплачувалась позивачу щорічна допомога на оздоровлення в розмірі 90грн. на рік.
Такі виплати проводилися у розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року та №562 від 12.07.2005 року
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» інвалідам ІІІ групи передбачена щорічна допомога на оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
Положеннями цього Закону визначені основі засади реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров’я , оскільки відповідно до ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Кабінет Міністрів України не уповноважений зменшувати встановлені Законом конкретні розміри доплат, пенсій і компенсацій, зокрема допомоги на оздоровлення. Навпаки, частиною 1 ст. 67 Зазначеного Закону встановлено, що ці розміри підвищуються Кабінетом Міністрів відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, а встановлений ще в 1996 році Кабінетом Міністрів України розмір щорічної допомоги на оздоровлення протягом тривалих років не змінювався, отже не відповідає розміру, встановленому іншими законами України.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами при вирішенні даного спору , суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і не може бути зменшений постановами Кабінету Міністрів України.
Законами України «Про державний бюджет України на 2008 рік»(стаття 73), «Про державний бюджет України на 2009 рік (стаття71) Кабінету Міністрів України надавалося право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених відповідними бюджетними програмами. При цьому цими Законами Кабінету Міністрів України не надавалося право на зменшення розмірів соціальних виплат, встановлених законом, зокрема допомоги на оздоровлення.
Таким чином висновок суду щодо неправомірності дій відповідача щодо нарахування позивачу допомоги на оздоровлення в період з 2005 по 2009 роки без дотримання вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є обґрунтованим.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, тому колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити, а судове рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст.303,307,308,314 ЦПК України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради відхилити.
Постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 24 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до Верхового Суду України.
Головуючий:
Судді: