Судове рішення #1235764
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

 Іменем України

Справа номер 2-184/2007р.

04 травня 2007 року Славутицький міський суд Київської області, у складі: головуючого: Малишенко Т.О. при секретарі Журавській Л.Ф.

за участі    сторін: позивача ОСОБА_1., відповідач відсутній,    представник третьої особи відсутній.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2третя особа Комунальне підприємство "Житлово-комунальний центр" - про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням,

 

встановив:

 

Позивач звернулась до суду із позовною заявою про визнання відповідача особою такою, що втратила право користування житловим приміщенням, яке розташоване за адресою АДРЕСА_1, оскільки він не проживає в даному жилому приміщенні більше шести місяців, з січня 2000 року.

В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги, просила визнати відповідача особою, яка втратила право користування жилим приміщенням, так як він без поважних причин не проживає в даному жилому приміщенні більше шести місяців.

Відповідач про час і місце розгляду повідомлявся неодноразово, в судове засідання не з'явився. Письмових заяв про відкладення розгляду справи не надав. Тому суд вирішив продовжити розгляд справи при наявних матеріалах справи.

Представники третьої особи в судове засідання не з'явились, надали лист, в якому просили розглянути справу за їх відсутності, прийняти рішення відповідно закону.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради від 15.02.1989 року відповідачу -ОСОБА_2., на склад сім'ї 2 (дві) особи було надано жиле приміщення, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1. На підставі рішення виконавчий комітет Славутицької міської ради видав ордер № 3682 від 15.02.1989 року на вказану жилу площу ОСОБА_2., який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.

17.02.1989 року з відповідачем було укладено договір найму вищевказаного жилого приміщення.

 

2  

03.12.1999 року шлюб між сторонами був розірваний. Від шлюбу у сторін є син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно довідки з місця проживання, на даний час за вищевказаною адресою зареєстровані чотири особи - позивач ОСОБА_1., бувший чоловік - відповідач ОСОБА_2., їх син ОСОБА_3, а також син позивачки від іншого шлюбу, та її матір. Дана квартира відноситься до комунальної власності територіальної громади м. Славутича.

У відповідності до вимог ст. 71 ЖК України, збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами зберігається протягом шести місяців у випадку поважної причини відсутності.

Допитана у суді свідок ОСОБА_4., суду повідомила, що знає сторони з моменту заселення в цю квартиру з 1989 року. Відповідач на даній жилій площі не проживає біля десяти років. У спірному житловому приміщенні свідок буває часто, один раз в тиждень. Чоловічих речей в квартирі немає, там живе тільки позивач із синами, та своєю матір'ю. Відповідача вона ніколи там не бачила, підписувала акти ,про відсутність відповідача у спірному житловому приміщенні.

Свідок ОСОБА_5 суду підтвердила, що позивача знає з 1988 року, сторони у 1999 році розвелись, і він з кінця грудня пішов жити в інше місце, спочатку знімав квартиру, а потім жив у іншої жінки, на даний час біля трьох років зовсім у місті Славутичі його не бачила. У квартирі позивача свідок буває дуже часто, особистих речей відповідача не бачила, неодноразово її запрошували у спірну квартиру для підписання актів про непроживання відповідача.

Із оглянутих в судовому засіданні актів вбачається, що 20.12.2006 року, 15.04.2003 року, 17.02.2006 року, 15.12.2003 року, 12.04.2004 року, 01.12.2004року, 05.06.2005 року, 01.07.2006 року, 29.10.2006 року,21.01.2007 року, зафіксовано, що ОСОБА_2., не проживає у квартирі, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 з січня 200О року. На моменти огляду квартири особистих речей ОСОБА_2., там немає.

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, 03.12.1999 року шлюб між сторонами розірваний.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач протягом усього часу не з'являється у жилому приміщенні, будь-яких заяв щодо перепон у користуванні ним жилим приміщенням у КП "ЖКЦ" не направляв. Також до КП "ЖКЦ" не надходило заяв про подовження строку збереження права відповідача на користування вищевказаною жилою площею.

Згідно роз'яснень п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 року із змінами і доповненнями "Про деякі питання, що виникають у практиці застосування судами житлового Кодексу України", житлове приміщення за відсутньою особою зберігається у випадках відсутності її більше шести місяців у зв'язку з поважною причиною. В той же час згідно ст. 72 ЖК України, визнання

 

3

особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

Проаналізувавши матеріали справи суд дійшов до висновку, що відповідач без поважних причин не проживає у жилому приміщенні більше шести місяців, не відноситься до нього як до свого постійного житла, не виконує обов'язки за договором найму жилого приміщення, що дає змогу визнати його особою, яка втратила право на користування жилим приміщенням.

У відповідності до ст. 10, 60 ЦПК України, доказування обставин, на які сторони посилаються в підтвердження чи спростування позовних вимог, покладається на них. Суд вважає, що позивач довів в судовому засіданні переконливими доказами, що відповідач не проживає з січня 2000 року в спірному житловому приміщенні більше шести місяців без поважних причин.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 209,212,215,218 ЦПК України ст. ст. 71, 72 ЖК України, суд

вирішив: 

Позовну заяву задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 особою, що втратила право на користування жилим приміщенням, яке розташоване за адресою: Київська область, АДРЕСА_1.

Копію рішення направити відповідачу до відома.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація