Судове рішення #12360366

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                   Р І Ш Е Н Н Я                                       справа №2-3464/10

                                       І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

07.10. 2010 року  Франківський районний суд м.Львова в складі :головуючого

судді  Гулієвої М.І.

При секретарі Петришин О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до  ЗАТ”Страхова компанія «Український страховий стандарт»  про  відшкодування  шкоди,-

                             

                                                  в с т а н о в и в

         позивач звернувся до суду з позовом про стягнення страхового відшкодування, посилаючись на те, що 14.01.2009р.між ним  та АСТ"АІС-поліс" укладено договір  добровільного страхування,об»єктом якого був належний йому автомобіль.16.12.2009р. за участю його автомобіля НОМЕР_1 сталась ДТП та його автомобіль зазнав пошкоджень на суму 7341,82грн. Про дану подію він повідомив відповідача, надав всі необхідні документи, однак відповідач порушив умови договору та не виплатив страхове відшкодування, спершу посилаючись на те, що надто висока сума ремонтних робіт, а потім –на порушення режиму експлуатації ТЗ, умов його зберігання,невідповідність водійського стажу та віку наймолодшого з водіїв, допущених до керування застрахованим автомобілем. Водійський стаж при укладенні договору страхування ним вказано відповідно до екзаменаційної книжки та  видачі попереднього посвідчення водія, що перевірялось менеджером при укладенні договору.Просить стягнути з відповідача в його користь 7341,82грн.страхового відшкодування.

         У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали, дали аналогічні пояснення, просять позов задоволити.

         Представник відповідача в судове засідання не з»явився, надіслав заперечення на позов. З матеріалів вбачаються права та взаємовідносини сторін, тому суд вважає за можливе справу слухати у його відсутності, відповідно до ст.169 ЦПК України.

         Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до  задоволення.

           В судовому засіданні встановлено, що 14.01.2009р.між позивачем   та АСТ"АІС-поліс" укладено договір добровільного страхування транспортного засобу, термін дії якого закінчується 15.01.2010р.

           16.12.09р. мала місце дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля, належного позивачу.

            Про настання страхового випадку позивач повідомив відповідача, відповідно до умов п.19,20   Договору страхування, надавши страховику  всі необхідні документи для встановлення факту, причини,обставин настання події та встановлення розміру збитків.

           03.02.2010р. відповідач звертався до ТОВ «ФК»Єврокапітал»з листом №51/10 щодо перерахування страхового відшкодування за автомобіль ,належний ОСОБА_1, на фірмове СТО для проведення відновлювальних робіт. Однак, кошти  перераховані не були, а 09.03.2010р.за вих.№733 позивачу повідомлено  про відмову у виплаті страхового відшкодування на підставі п.24.28.11, 24.28 розділу 24 Додатку до Договору страхування, у зв»язку з невідповідністю водійського стажу, так як на момент ДТП стаж водія ОСОБА_1становив 12років,а відповідно до п.7.7.1 Договору,його стаж- 15років та 11.03.2010р. відповідачем видано наказ №376 про відмову у виплаті страхового відшкодування ОСОБА_1, у зв»язку з порушенням умов Договору страхування.

             Відповідно до п.21 Договору страхування, відповідач зобов»язаний протягом 2 робочих днів, як тільки йому стане відомо про настання події, що має ознаки страхового випадку,вжити всіх заходів щодо оформлення необхідних документів для своєчасної  виплати  страхового відшкодування страхувальнику.Після отримання від Страхувальника та інших осіб всіх необхідних документів, здійснити виплату страхового відшкодування не пізніше 10 робочих днів від дня складання страхового акту(п.24.26 Договору).

             Статтею 25 ЗУ»Про страхування» передбачено, що здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника і страхового акту, який складається страховиком або уповноваженою ним особою.

            Згідно ст.988 ЦК України, страховик зобов»язаний здійснити страхову виплату у разі настання страхового випадку, в строк, встановлений договором.

            Як встановлено в судовому засіданні, загальна сума страхового відшкодування за вирахуванням  франшизи , яка відповідно до договору страхування складає 0,5% від страхової суми, тобто 227,5грн., становить 7114,32грн., що стверджено рахунком –фактурою від 18.12.2008р., нарядом –замовленням №2112 від 21.12.2009р. на проведення робіт, рахунком №85 від 21.12.2009р.на авто фарбу та супутні матеріали. Зазначена сума підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.

           Суд не приймає до уваги заперечення відповідача щодо виплати страхового відшкодування, у зв»язку з невідповідністю водійського стажу та віку наймолодшого з водіїв, допущених до керування застрахованим ТЗ, задекларованих Страхувальником у заяві на страхування і договорі та порушення позивачем умов Договору страхування з наступних підстав.

           У договорі добровільного страхування транспортного засобу, що є предметом застави від 14.01.2009р.та в заяві на страхування транспортного засобу зазначено, що особою, допущеною до керування ТЗ є лише страхувальник,його водійський стаж становить 15років.

          Як вбачається з екзаменаційної карточки водія на ім»я ОСОБА_1, останній 19.06.1993р. здав іспит та в цей же день отримав посвідчення водія, 15.08.97р.отримав нове посвідчення водія. Вказане вбачається також з посвідчення водія, виданого 15.08.1997р. на ім»я ОСОБА_1

           З наведеного вбачається, що станом на 14.01.09р.-на момент укладення Договору страхування, водійський стаж позивача становив 15років 6 місяців.

            Таким чином, при укладенні Договору страхування позивачем надано достовірну інформацію щодо стажу водія, яка має істотне значення для оцінки ступеня страхового ризику.

           Як вбачається з витягу з протоколу №38 чергових загальних зборів АСТ»АИС-Поліс» від 30.04.2010р.та  свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 20.05.2010р. АСТ»АИС-Поліс» змінило назву на ЗАТ»Страхова компанія «Український страховий стандарт», у зв»язку з чим суму страхового відшкодування слід стягувати з ЗАТ»Страхова компанія «Український страховий стандарт».

           Відповідно до ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.У зв”язку з цим суд вважає за необхідне стягнути з відповідача  37грн. судових витрат, сплачених позивачем.  

           Керуючись ст.ст.10,11,60,169,208,209,212-215,218 ЦПК України,ст. 988-992 ЦК України ,ст.18,20,21 ЗУ»Про страхування», суд,-                                    

                                                 В И Р І Ш И В  :

Позов задоволити .

Стягнути з ЗАТ”Страхова компанія «Український страховий стандарт» в користь ОСОБА_1  7341,82грн. заподіяної шкоди, 37грн. судових витрат, а всього 7378 (сім тисяч триста сімдесят вісім) гр.82 коп.

Стягнути з ЗАТ”Страхова компанія «Український страховий стандарт» в дохід держави 73грн. судового збору.

           На  рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення , а особами, які  брали участь у справі, але не були присутніми під час проголошення судового рішення- протягом 20 днів з дня отримання його копії.

Суддя                                                                   М.І.Гулієва

ва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація