справа №2-4994/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.11. 2010 року Франківський районний суд м.Львова в складі :головуючого
судді Гулієвої М.І.
При секретарі Петришин О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-
в с т а н о в и в
Сторони уклали шлюб 06.05.2006 року у міському відділі РАЦС Львівського МУЮ . Від подружнього життя мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3
Позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу та стягнення аліментів , посилаючись на те, що сімейне життя не склалось у зв”язку з тим, що відповідач не надавав належної матеріальної допомоги сім»ї, не займався вихованням сина, виявляв до неї неповагу.Це призвело до того, що з жовтня 2007р.до жовтня 2008р. вони не підтримували подружніх відносин.Намагаючись зберегти сім»ю , помирились, однак, стосунки в сім»ї не покращились. З квітня 2010р. проживають окремо, не підтримують подружніх відносин. Просить шлюб розірвати, так як примирення неможливе. Відповідач працює, має стабільну заробітну плату, але не надає коштів на утримання дитини. Просить стягувати в її користь на утримання сина Ѕ частину заробітку відповідача щомісячно.
У судове засідання сторони не з»явились, надіслали заяви про слухання справи у їх відсутності, позивачка позовні вимоги підтримала,просить змінити прізвище на дошлюбне, відповідач позов визнав.
Відповідно до ст.174 ЦПК України, відповідач може визнати позов протягом усього часу судового розгляду. Оскільки, визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону і не порушує прав та інтересів будь-яких осіб, суд приймає визнання відповідачем позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку,що позов підлягає до задоволення,оскільки шлюб існує формально, подальше спільне життя подружжя , збереження сім*ї стали неможливими та суперечитимуть їх інтересам та інтересам неповнолітньої дитини, примирення неможливе.
Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено,що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам одного з них, інтересам їх дітей.
Особа, яка змінила своє прізвище у зв»язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватись цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище(ст.113 СК України).
Судом встановлено, що від подружнього життя сторони мають сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_3,який проживає з матір»ю.
Згідно ст.180 Сімейного кодексу України,батьки зобов”язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
Статтями 181ч.3,183 ч.1 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу матері або батька.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлений позов підставний та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.10,11,60,174,212-215 ЦПК України, ст.112,113, 180-183 Сімейного кодексу України , суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 06.05.2006р.у міському відділі РАЦС Львівського МУЮ, а.з. 793.
Змінити прізвище ОСОБА_1 на дошлюбне-«ОСОБА_1».
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до Франківського відділу РАЦС для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/2 частини із всіх видів його заробітку на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 22.09.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць, відповідно до ст.367 ЦПК України.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в дохід держави у розмірі 51 (п»ятдесять одну) гривню та 120 гр. витрат з інформаційно-технічного забепечення розгляду справи.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя М.І.Гулієва