Справа № 2-1568/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2010 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в собі: головуючого-судді Савицький С.А.
при секретарі: Штенгель О.О.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, с у д –
встановив:
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, зареєстрованого між ними 28 травня 1996 року у виконкомі Монастирецької сільської ради Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 13 та ставить вимогу про стягнення з відповідача аліментів на утримання доньок: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 – в розмірі по 300 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття. Свої позовні вимоги позивачка мотивувала тим, що проживала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 28.05.1996 року, від якого у них народилася двоє дітей доньки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які проживають разом з позивачкою і перебувають на її утриманні. На даний час проживання в шлюбі з відповідачем є неможливим, у них різні погляди на життя та різні поняття про життєві цінності. За час спільного проживання відповідач зловживав спиртними напоями, влаштовував сварки. З 08.04.2010 року сторони разом не проживають, тому вона не бажає зберігати формальні шлюбні відносини з відповідачем. Крім цього, вона утримує та виховує неповнолітніх доньок і відповідач не дбає про їхнє матеріальне забезпечення, та не турбується про надання їм допомоги. Відповідач на даний час не має постійного місця праці, в зв’язку з чим має мінливий дохід. Просить шлюб між нею та відповідачем розірвати, та стягнути з відповідача на її користь аліменти в розмірі по 300 гривень кожну дитину на утримання доньок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 щомісячно до досягнення дітьми повнолітнього віку.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні на підставі ст.. 31 ЦПК зменшила розмір позовних вимог відмовилася від стягнення з відповідача аліментів на утримання їх доньок. Просить суд шлюб зареєстрований між ними розірвати.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги не визнав, заперечив проти розірвання шлюбу з позивачкою. Просить в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 28 травня 1996 року, про що зроблено актовий запис № 13 у виконкомі Монастирецької сільської ради Хустського району Закарпатської області. Від шлюбу у сторін народилося двоє доньок: ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Дана обставина стверджена в судовому засіданні оглянутими свідоцтвами про реєстрацію шлюбу між сторонам та народження дітей.
Позивачка в продовж розгляду справи категорично наполягає на розірванні шлюбу, ствердивши неможливість відновлення шлюбу між ними з відповідачем.
В судовому засіданні встановлено, що шлюб між сторонами існує формально, з 08.04.2010 року сторони проживають окремо одне від одного і не ведуть ніякого спільного господарства. Наведені обставини свідчать про припинення між сторонами шлюбних взаємовідносин на протязі тривалого часу і на день розгляду справи в суді їхні стосунки не змінилися.
З огляду на встановлене, суд дійшов до висновку, що підстав для збереження шлюбу між сторонами в судовому засіданні не встановлено, їхній шлюб існує формально, не виконує свого прямого призначення, і позивачка не бажає примирення та відновлення шлюбних відносин з відповідачем, а тому шлюб між сторонами доцільно розірвати.
Керуючись вимогами ст. ст. 10, 60, 209 212-215, 224-227 ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 112 СК України, с у д –
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задоволити .
Шлюб зареєстрований між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 28 травня 1996 року у виконкомі Монастирецької сільської ради Хустського району Закарпатської області за актовим записом № 13 – розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь держави мито в розмірі по 8 гривень 50 копійок.
Залишити прізвище ОСОБА_1, яке було змінене під час державної реєстрації шлюбу між сторонами – Вовчок.
На рішення суду сторонами може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий підпис Савицький С.А.
З оригіналом вірно:
Суддя Хустського
районного суду : Савицький С.А.