Судове рішення #12362728

       Копія.Справа № 2-2395/10

                                                                   

                                                                      РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

               01 грудня  2010 року     Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі    головуючого судді Дем’янченка С.М.,  при секретарі Лобач М.В.    розглянувши в відкритому  судовому засіданні в селищі Велика Багачка Полтавської області  цивільну справу  за позовом   ОСОБА_1, ОСОБА_2   до  Радивонівської      сільської ради Великобагачанського району Полтавської області третя особа  інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області   про визнання права власності на домоволодіння,-

в с т а н о в и в:

                  ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до Великобагачанського районного суду Полтавської області з позовом до Радивонівської  сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про  визнання  права власності  на житловий будинок.

              З позову    вбачається,  згідно довідки  виконкому Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області № 501 від 20.08.2010 року домоволодіння  по АДРЕСА_1 станом на 15.04.1991 року  відносилось до категорії «колгоспний двір».

               Його членами  на вказану дату  були ОСОБА_4 та ОСОБА_1  

                Отже власниками  вищевказаного домоволодіння в рівних частках  були: ОСОБА_4 та ОСОБА_1 тобто кожний  з них  мав право на Ѕ частину вказаного домоволодіння. Після смерті ОСОБА_4,  який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_2  відкрилась спадщина  на Ѕ частки житлового будинку  з господарськими будівлями і спорудами (літня кухня,  три сараї, гараж, погріб вхідний). Спадкоємцями   першої черги  за законом  в рівних частках  на вказану спадщину  являються: ОСОБА_1- дружина померлого  та його дочка ОСОБА_2, інші спадкоємці відсутні. Спадкоємці  спадщину прийняли, оскільки  на час відкриття спадщини постійно проживали  разом із спадкодавцем  і фактично вступили у володіння спадковим майном.  

               В зв’язку з  відсутністю правовстановлюючих документів  на даний житловий будинок  Миргородське підприємство технічної інвентаризації та експертиз «Інвентаризатор» відмовив в його реєстрації. Виготовити ж в даний час правовстановлюючі  документи на ім’я померлої особи  не можливо. Крім того , у виданому позивачці ОСОБА_1, технічному паспорті  на вказане домоволодіння вказано, що  житловий будинок з господарськими будівлями  по АДРЕСА_3  збудований самовільно.

 Позивач ОСОБА_1 та її чоловік ОСОБА_4 побудували  вищевказаний  будинок  з господарськими будівлями  в 70-х,80-х роках минулого століття на наданій ОСОБА_4 у встановленому порядку  в користування земельній ділянці але за життя останні не узаконили самочинне будівництво та не одержали  на нього правовстановлюючі документи. В  зв’язку з вище викладеним  позивачі не можуть оформити  право власності на спадщину за законом, тому змушені були звернутися з позовом до суду в якому просили ухвалити рішення яким визнати  що померлому  ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_4 на день  його  смерті  належала на праві власності Ѕ частка житлового будинку з господарськими будівлями (  літня  кухня , три сараї, гараж, погріб вхідний), розташованого  по АДРЕСА_4  В порядку спадкування визнати за  ОСОБА_1  після смерті чоловіка ОСОБА_5.(1/4 частка)  та з урахуванням належної  ОСОБА_1  по закону Ѕ частки домоволодіння,  право власності на ѕ частки житлового будинку, позначеного  в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд  літ.А-1 з господарськими будівлями  позначеними: літня кухня  - літ. Б, сарай – літ. В,    гараж –літ. Г, сарай     - літ. Д, сарай літ .Е , погріб вхідний  -літ. Є, розташованого  за  адресою: АДРЕСА_5

            В порядку спадкування  після смерті ОСОБА_4 визнати за ОСОБА_2 право власності на ј частку вищевказаного  житлового будинку з господарськими будівлями, , розташованого  по АДРЕСА_5

             В судовому засіданні  позивач ОСОБА_1, яка діє від свого імені та як представник за довіреністю від імені ОСОБА_2 позов підтримала послалася на обставини викладені в позовній заяві,  представник відповідача Радивонівської  сільської ради Великобагачанського району Полтавської області  не з’явився, але від нього надійшов лист    в якому він позов визнав,  просив  розглянути справу у   відсутність представника, третя особа представник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області  в судове засідання не з’явився, але від нього надійшов лист в якому він  вказував, що  при наявності висновків про технічний стан споруд і документів на право власності на земельну ділянку, не заперечував стосовно задоволення позову, просив суд розглянути справу  у його відсутність.

                Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, яка діє від свого імені та як представник за довіреністю від імені ОСОБА_2 дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі  і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

                Судом встановлено, що  ОСОБА_4    помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). ОСОБА_4  та ОСОБА_5  10.02.1965 року уклали шлюб, після укладення шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_4  (а.с.6). ОСОБА_6  народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 і її батьками  є  ОСОБА_4 та ОСОБА_1(а.с.7). ОСОБА_7 та ОСОБА_6 18.09.1993 року уклали шлюб, після укладення шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_7 (а.с.8) З акту поточних змін  від 11.06.2010 року  вбачається,  що  виявлено  самовільно побудовані будівлі літня кухня літ.-Б, сарай літ.-В, гараж літ.-Г, сарай літ.-Д, сарай  літ. – Е, погріб вхідний літ. – Є (а.с.14).  Відповідно до технічного звіту  - висновку № 357 від 11.06.2010 року, житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований за  адресою АДРЕСА_6 в результаті огляду та оцінки  стану будівельних конструкцій, встановлено  задовільну оцінку (а.с.15). З довідки Миргородського підприємства технічної інвентаризації та експертиз  «Інвентаризатор» від 09.08.2010 року  вбачається, що на житловий будинок з господарськими будівлями  в АДРЕСА_6 на дату смерті ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_4 технічна інвентаризація не проводилась, правоустановчі документи відсутні (а.с.16).   З довідок виданих виконкомом Радивонівської  сільської ради Великобагачанського району Полтавської області № 500,501,560/02-20 від  20.08.2010,14.09.2010 року   вбачається, що згідно по господарського обліку за 1977-1979 роки по Радивонівській сільській раді Великобагачанського району Полтавської області, по господарська книга 7, особовий рахунок НОМЕР_1 ОСОБА_4 в АДРЕСА_6 надана була в користування земельна ділянка розміром 0,41 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель. На даній земельній ділянці значились  житловий будинок  -1973 р., сарай -1976 р,  погріб вхідний -1973 р.  Станом на 15.04.1991 року домоволодіння по АДРЕСА_6 відносилось до категорії «колгоспний двір», членами колгоспного двору значились: голова господарства  ОСОБА_4, ОСОБА_1 членом двору. В домогосподарстві по АДРЕСА_6 станом на ІНФОРМАЦІЯ_1  проживали ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.17-19).

                 Як вбачається з повідомлення Великобагачанської державної нотаріальної контори № 01-14/511 від 05.11.2010 року, що  після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4, ніхто юридично спадщини не прийняв, претензій кредиторів не виникало  та не видавалося свідоцтво про право на спадщину.

       Таким чином, суд приходить до висновку, що є підстави для задоволення позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок.

         На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 529,549 ЦК України(в редакції 1963 року), ст.ст.328, 376, 392 ЦК України (в редакції 2003 року),   ст.ст.   10,11,60, 212-215 ЦПК України, суд, -                      

                 

в  и р і ш и в:

       Визнати, що померлому  ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_4   на     день  його смерті належала  на праві власності 1/2 частка житлового будинку з господарськими будівлями ( літня  кухня, три сараї, гараж, погріб вхідний), розташованого  по АДРЕСА_4  

             Визнати в порядку спадкування  за ОСОБА_1 після смерті чоловіка ОСОБА_4  право власності  на ѕ частки    житлового будинку,   позначеного  в характеристиці будинку, господарських будівель  та споруд  літ.А-1, з господарськими будівлями позначеними: літня кухня  - літ. Б, сарай – літ. В,    гараж –літ. Г, сарай     - літ. Д, сарай літ .Е , погріб вхідний  -літ. Є, розташованого  за  адресою: АДРЕСА_5

           В порядку спадкування  після смерті ОСОБА_4  визнати за ОСОБА_2 право власності на ј частку житлового будинку,   позначеного  в характеристиці будинку, господарських будівель  та споруд  літ.А-1, з господарськими будівлями позначеними: літня кухня  - літ. Б, сарай – літ. В,    гараж –літ. Г, сарай- літ. Д, сарай літ .Е , погріб вхідний  -літ. Є, розташованого  за  адресою: АДРЕСА_5

       Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                   

                     Суддя -  підпис

Копія вірна: голова суду –

                     секретар -

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація