Справа №22ц-210, 2007р. Головуючий в 1-й інстанції
Орендовський А.В.
Категорія: 23 Доповідач - Цуканова І.B.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року лютого місяця "21" дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Цуканової І.В.
Суддів: Колісниченка А.Г., Кузнєцової О.А.
при секретарі - Літвіновій А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Херсоні
цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4на ухвалу Скадовського районного суду Херсонської області від 8 листопада 2006 року
за позовом.
ОСОБА_1,
ОСОБА_2
до
ОСОБА_3
(по тексту ухвали ІНФОРМАЦІЯ_2)
про відшкодування шкоди та
за зустрічним позовом. ОСОБА_3
(по тексту ухвали ІНФОРМАЦІЯ_2)
до ОСОБА_1 та ОСОБА_2
про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, -
встановила:
Зазначеною ухвалою залишено без розгляду первісний і зустрічний позови.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4. просить ухвалу суду скасувати в частині залишення без розгляду зустрічного позову ОСОБА_3., після смерті якого ІНФОРМАЦІЯ_1року він є правонаступником /а.с.135/, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права. Також апелянт просив справу направити на розгляд до іншого суду.
Письмових заперечень на апеляційну скаргу не надійшло.
Заслухавши доповідача, особу, що з'явилася в судове засідання, перевіривши відповідність оскаржуваної ухвали вимогам закону, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Залишаючи без розгляду зустрічний позов, суд виходив з того, що ОСОБА_3. не з'явився в судові засідання 29.08.200бр., 11.10.2006р. та 08.11.2006р., не надавши доказів поважності причини неявки.
Проте, такі висновки суду не відповідають фактичним обставинам.
Згідно п.З ч. 1 ст.207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Як видно з матеріалів справи, про неможливість явки в
судові засідання 29.08.200бр. та 11.10.2006р. ОСОБА_4., як правонаступник ОСОБА_3., повідомляв суд телеграмами (т.2 /а.с. 17,23/), з огляду на які суд двічі відкладав розгляд справи.
Будь-які відомості про належне повідомлення ОСОБА_4. про призначення розгляду справи на 08.11.2006р. в матеріалах справи відсутні; з повідомлення органу зв'язку за місдем проживання апелянта видно, що в період з 15.10.2006 року по 20.11.2006 року рекомендованих листів на його адресу не надходило /а.с.39/.
За таких обставин у суду не було підстав для залишення зустрічного позову без розгляду, тому, ухвалу, як постановлену з порушенням норм процесуального права, слід скасувати, а справу в оскаржуваній частині - направити на новий розгляд.
При новому розгляді суду слід в порядку ст.37 ЦПК України вирішити питання щодо процесуального правонаступництва після смерті ОСОБА_3. та з додержанням норм процесуального права розглянути справу в частині зустрічного позову.
Оскільки ухвала суду в іншій частині (щодо первісного позову) ніким не оскаржується, то згідно ч.І ст.303 ЦПК України, . колегія йому правової оцінки не дає.
Керуючись ст.ст. 303,307,312ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4задовольнити частково.
Ухвалу Скадовського районного суду Херсонської області від 8 листопада 2006 року скасувати в частині залишення без розгляду зустрічного позову ОСОБА_3 (по тексту ІНФОРМАЦІЯ_2) до ОСОБА_2, ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної і моральної шкоди.
Справу направити на новий розгляд у цій частині до того ж суду іншим складом.
В іншій частині ухвалу суду залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.