справа № 2-а-375/07
категорія 45
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2007 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М. ,
при секретарі - Метельській С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави – Міністерства транспорту і зв»язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті < Текст >
до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 < Текст >
про стягнення фінансової санкції – штрафу у сумі 1700, 00 грн.,-
встановив:
У липні 2007 року заступник прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави – Міністерства транспорту і зв»язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті звернувся до суду з позовом. Просив стягнути з ОСОБА_1 фінансову санкцію – штраф у сумі 1700, 00 грн.
При цьому посилався на те, що за результатами перевірки транспортного засобу, що використовувався відповідачем для автомобільних перевезень, було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт. Про це складено Акт проведення перевірки і Протокол про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Керівником територіального управління Головавтотрансінспекції розглянуто справу і ухвалено постанову про застосування до суб»єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн.
Копія Постанови надіслана відповідачу. Накладена фінансова санкція на зазначений рахунок протягом 15 днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету не перерахована.
Винесена Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні вимоги позову підтримали у повному обсязі
Відповідач у судове засідання не з”явився.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у сумі 1700, 00 грн. фінансової санкції – штрафу з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок).
Із матеріалів справи вбачається, що відповідно до Акту проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 004553 26.05.2006 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві здійснено перевірку транспортного засобу, що використовувався відповідачем для автомобільних перевезень. Згідно зазначеного Акта складено Протокол № 004553 про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт, як це передбачено п. 24 Порядку.
14.07.2006 року згідно вимог п. 26 Порядку керівник територіального управління Головавтотрансінспекції, як керівник органу державного контролю, розглянув справу і згідно наявних підстав ухвалив постанову № 026861 про застосування до суб»єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн.
Копія Постанови 14.07.2006 року була надіслана відповідачу. Накладена фінансова санкція на зазначений рахунок протягом 15 днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій (як передбачено п. 28 Порядку) до Державного бюджету не перерахована.
За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету фінансові санкції – штраф у сумі 1700, 00 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до п. п. 24, 26, 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», керуючись ст. ст. 94, 158 – 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету 1700, 00 грн. фінансової санкції - штрафу.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
< Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення. Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. >
Головуючий суддя: М.М. Капустинський
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення < сума > грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.
- Номер: 6-а/286/38/20
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-375/07
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Капустинський Михайло Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.01.2020
- Дата етапу: 31.01.2020