Справа № 2о-183/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2007р. Конотопський міськрайонний суд в складі:
головуючого - судді Лебедько М.М.
народних засідателів - ОСОБА_1., ОСОБА_2.
при секретарі - Довгополій Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Конотопі справу за заявою ОСОБА_3, заінтересовані особи: Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Конотопського МРВ УМВС України в Сумській області, Конотопська міська державна нотаріальна контора, Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення, відділ РАЦС по м.Конотоп Конотопського міськрайонного управління юстиції, -
про визнання фізичної особи безвісно відсутньою, -
ВСТАНОВИВ:
22.03.2007р. ОСОБА_3. звернулася до суду із зазначеною заявою і просить ОСОБА_4, шлюб з яким зареєстрований 11.03.1998 року визнати безвісно відсутнім.
Обґрунтовуючи вимоги тим, що в 2004р. виїхав в Придністров'є.
Проте про себе ніяких відомостей не повідомляє, додому не приїжджає, листи не надсилає і де знаходиться їй не відомо.
Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Конотопського МРВ УМВС України, Конотопська міська державна нотаріальна контора та залучені до участі у справі в якості заінтересованих осіб: Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення і Відділ РАЦС по м.Конотоп Конотопського міськрайонного управління юстиції просять справу розглядати у відсутність їх представників, а при ухваленні рішення покладаються на розсуд суду (а.с.12-13,25-26).
Суд заслухавши пояснення сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи вважає, що вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
11.03.1998р. ОСОБА_4. і ОСОБА_3. зареєстрували шлюб (а.с.6).
Від спільного подружнього життя мають сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.5).
Свідки ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9. кожна окремо, пояснили, що з осені 2006р. ОСОБА_4. з сім'єю не проживає, де знаходиться в теперішній час їм не відомо, не телефонує, листи не надсилає, долею дружини і дитини не цікавиться.
В судовому засіданні достеменно встановлено, що в місці постійного проживання ОСОБА_4. про нього немає відомостей про місце його перебування з осені 2004 p., що підтверджується пояснення свідків, матеріалами справи.
Відповідно до ч.2 ст.43 ЦК України початком безвісної відсутності необхідно вважати 1 січня 2005р.
Отже вимоги ОСОБА_3. законні, обґрунтовані, а тому і підлягають задоволенню.
Визнання ОСОБА_4. Безвісно відсутнім для заявниці має важливе юридичне значення, оскільки намірена оформити розірвання шлюбу, отримувати на сина пенсію і оформити договір купівлі квартири.
Керуючись ст.43 ЦК України, ст.10,60,212,249 ЦПК України ,-
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженця м.Суклея Слабодзейського р-ну, Тераспільської області безвісно відсутнім.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви.