АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц - 13918/2010 року Головуючий по 1-й інстанції:
Винниченко Ю.М.
Суддя-доповідач: Карнаух П.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 листопада 2010 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Обідіної О.І.,
Суддів: Карнауха П.М., Дорош А.І.
при секретарі: Ткаченко Т.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області
на рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 27 вересня 2010 року
у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області, третя особа ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду,-
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Хорольського районного суду Полтавської області від 27 вересня 2010 року позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області, третя особа ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки задоволено частково.
Стягнуто з Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди 8 000 грн.
Стягнуто з Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області на користь ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди 6 000 грн.
Стягнуто з Виробничого сільськогосподарського кооперативу імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області на користь судовий збір на користь держави в сумі 8 грн. 50 коп. та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ТУ ДСА України в Полтавській області.
В апеляційній скарзі Виробничий сільськогосподарський кооператив імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області прохає рішення суду скасувати, посилаючись на порушення судом першої інстанції вимог норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нове.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає відхиленню.
Згідно ч.1ст.308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно статті 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Відповідно до статті 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, встановлено судом першої інстанції, 17 січня 2010 року близько 16 год. 20 хв. Водій ОСОБА_3 керуючи автобусом КАВЗ 3976, д.н.з. НОМЕР_1, що належить на праві власності ВСК імені Ватутіна Хорольського району, рухаючись по автошляху «с.Єньки – с.Петрівка», порушивши п.п.16.3; 16.11; 33, 2.1Правил дорожнього руху, допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1, в результаті чого ОСОБА_1 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді закритого вивиху лівого стегна з переломом головки, синців та множинних спадин на лиці та правій руці, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 19-А від 11.03.2010 року відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості, які викликали довгот тривалий розлад здоров’я.
Також в результаті даного ДТП пасажиру автомобіля ВАЗ 2105 ОСОБА_2 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді перелому 5-го ребра зліва і справа, забою м’яких тканин лівого стегна та саден обличчя, які згідно висновку судово-медичної експертизи № 60 від 12.03.2010 року відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості, які викликали довгот тривалий розлад здоров’я.
Вироком Хорольського районного суду Полтавської області від 23 квітня 2010 року ОСОБА_3 засуджено за ст.286 ч.1 КК України до 2 років виправних робіт з відрахуванням 20 відсотків його заробітку в доход держави.
Приймаючи до уваги обсяг наданих позивачами доказів та характер спірних правовідносин, суд першої інстанції вірно задовольнив частково позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, врахувавши ступінь моральних страждань позивачів в результаті пошкодження автомобіля, експлуатація якого неможлива, а також врахувавши моральні страждання, які виникли під час ДТП і через тілесні ушкодження, що призвели до погіршення здоров’я, вплинули на реалізацію намірів та ділових стосунків.
Доводи апеляційної скарги не містять відповідних доказів, які б спростували висновки суду першої інстанції.
За таких обставин, колегія судів приходить до висновку про те, що рішення постановлено судом першої інстанції з додержанням норм матеріального і процесуального права, в зв’язку з чим не вбачається підстав для його скасування або зміни.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ВСК імені Ватутіна Хорольського району Полтавської області відхилити.
Рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 27 вересня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги.
Головуючий: /підпис/ О.І. Обідіна
Судді: /підпис/ П.М. Карнаух
/підпис/ А.І. Дорош
Копія згідно: