Судове рішення #12382500

  Справа №2-3020/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                   УКРАЇНИ

29.06.2010 р.                                                           м. Бердянськ

                    Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Панченко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

                    ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2  про стягнення матеріальної та моральної шкоди, вказуючи, що 23.10.2009 року  приблизно о  07-00 годині, навпроти будинку АДРЕСА_1, ОСОБА_2 допустив несподіваний вихід на проїжджу частину двох тварин, при цьому не залучив необхідну кількість погоничів для забезпечення безпеки дорожнього руху та допустив зіткнення тварин з автомобілем ВАЗ – 21150 державний реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1  Внаслідок ДТП був пошкоджений його автомобіль і йому спричинено матеріальну шкоду в сумі 8397 грн. 44 коп. Відповідач відшкодовувати заподіяну шкоду в добровільному порядку не бажає. Просив стягнути з ОСОБА_2  на його користь 8397 грн. 44 коп.  відшкодування матеріальної та 3000 грн. відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, 500 грн. понесених витрат на оплату автотоварознавчого дослідження автомобіля, 118 грн. 97 коп. у відшкодування витрат, пов'язаних з оплатою державного мита, та 120 грн.  у відшкодування судового збору на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

                    У судовому позивач вимоги підтримав.

                    Відповідач у судове засідання не з’явився без поважних причин, про слухання справи повідомлений належним чином.

                    Заслухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

                    Ст. 1166 ЦК України передбачає, що  майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями, діями чи  бездіяльністю  особистим  немайновим правам фізичної або юридичної  особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи,  відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

                    Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виданого МРЕВ ДАІ м. Бердянська в Запорізькій області 14.03.2006 року автомобіль ВАЗ 21150 державний номер НОМЕР_2 належить  ОСОБА_1 (а.с.19).

                    Із постанови судді  Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.11.2009 року видно, що ОСОБА_2 визнано виним в порушенні ПДР України, внаслідок чого пошкоджено автомобіль, що належить позивачу. За скоєння даного правопорушення  ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 127 ч. 4 КпАП України у вигляді штрафу (а.с.7).

                    Згідно довідки інспектора з оформлення ДТП ВДАІ для обслуговування АТ м. Бердянська, Бердянського району при УМВС України в Запорізькій області внаслідок ДТП автомобіль ВАЗ 21150 державний номер НОМЕР_2 отримав механічні пошкодження (а.с.6)

                    Таким чином, у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 спричинив шкоду майну позивача.

                    Матеріальна шкода, спричинена позивачу в сумі 8397 грн. 44 коп.  підтверджується висновком спеціаліста №107 від  25.11.2009 року (а.с.8-17).

          Згідно ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

          Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 23   ЦК України,  моральна шкода полягає  у  душевних  стражданнях,  яких  фізична  особа  зазнала у
зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна.

        Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна  шкода,  завдана  фізичній  або  юридичній  особі  неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю, відшкодовується  особою,  яка її завдала,  за наявності  її  вини,  крім  випадків,  встановлених частиною другою цієї статті.

                  Суд приходить до висновку, що в зв’язку з ДТП та пошкодженням транспортного засобу, ОСОБА_1  було причинено моральні страждання, тому позовні вимоги про стягнення моральної шкоди підлягають частковому задоволенню. Вказаний позивачем розмір моральної шкоди не відповідає негативним наслідкам, що наступили, а тому розмір моральної шкоди, яка підлягає стягненню необхідно зменшити. Розмір заподіяної позивачу моральної шкоди суд оцінює в 300 грн., дана сума підлягає стягненню на його користь з відповідача.

                    Приймаючи до уваги, що ряд деталей та вузлів автомобіля не підлягають відновленню, та будуть замінені під час його ремонту, тому пошкоджені вузли і деталі, необхідно повернути відповідачу.  

                    Згідно ст.ст. 79, 87, 88 ЦПК України судові витрати за автотоварознавче дослідження у сумі 500 грн.  (а.с.18),  судовий збір у розмірі  92 грн. 47 коп.,  120 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи  підлягають стягненню з відповідача.

                    На підставі викладеного, керуючись ст.ст.79,87,88,209,212-215,224-226 ЦПК України, ст. ст. 23, 1166, 1167 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

                    Позовну заяву задовольнити частково.

                    Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8397 грн. 44 коп. матеріальної шкоди, 300 грн. моральної шкоди, 500 грн. витрат по товарознавчому дослідженню автомобілю, 92 грн. 47 коп. судового збору, 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

                    Зобов’язати ОСОБА_1 повернути ОСОБА_2  пошкоджені деталі автомобілю, які підлягають заміні: блок фара права, блок фара ліва, зеркало зовнішнє ліве, оздоблення радіатора внутрішнє, капот, крило переднє ліве, муховідбійник.                          

                    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти  днів з дня проголошення рішення.

                   Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                    Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.              

                    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

                    Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.            

   

                       Суддя                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація