Справа № 2-3213/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2010 р. м. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Панченко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бердянської міськради, треті особи ІДАБК у Запорізькій області, ОСОБА_2 про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Бердянської міськради про визнання права власності на самовільно збудоване нерухоме майно, вказуючи, що він є власником домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. На території домоволодіння позивачем самовільно збудовано споруди, тому він просив визнати право власності на них.
До судового засідання позивач не з’явився. Про слухання справи повідомлений належним чином. У заяві просив розглянути справу за його відсутності. Вимоги підтримав.
Представник Бердянської міськради до судового засідання не з’явився. Про слухання справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Представник ІДАБК у Запорізькій області до судового засідання не з’явився. Про слухання справи повідомлений належним чином. У листі просив розглянути справу за його відсутності.
ОСОБА_2 до судового засідання не з’явилася. Про слухання справи повідомлена належним чином. У заяві просила справу розглянути за її відсутності. Проти задоволення позову не заперечувала.
З’ясувавши усі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 376 ЦК України, на вимогу користувача земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, самовільно побудоване на ньому, якщо це не порушує права інших громадян.
Спірні будівлі споруджено на земельній ділянці, відведеній для цієї мети в належному порядку (а.с.8-10) Суд приймає до уваги, що згідно з технічним висновком комунального підприємства Бердянської міськради „Архітектурно-планувальне бюро” № 282/11/09 від 19.11.2009 року спірні будови знаходяться у задовільному стані, санітарно-гігієнічні та пожежні вимоги не порушено. Несучі та огороджуючі конструкції забезпечують безпечну подальшу експлуатацію будівель (а.с.11-12).
Судом встановлено, що визнання права власності на самовільно побудовані будівлі та споруди нічиїх законних прав і інтересів не порушує.
Відповідно до експертного висновку протипожежного стану об’єкту № 222 від 10.02.2010 року при обстеженні спірних будов виявлено порушення вимог діючих протипожежних норм та правил: розриви між самовільними будовами, що розташовані на території домоволодіння АДРЕСА_1 менше нормативних з будовами на сусідній ділянці АДРЕСА_2 (а.с.17), але при винесенні рішення, суд приймає до уваги, що власник домоволодіння АДРЕСА_2 ОСОБА_3 подав до суду заяву, в якій пояснив, що проти задоволення позову не заперечує, тому позов підлягає задоволенню (а.с.37).
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст. 376 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудовані сіни „а-1”, навіс „З”, душ „Ж”, туалет „К”, що розташовані на земельній ділянці по АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя